Niestety, jutro Polska znajdzie się w siodle barycznym. Drastyczna zmiana pogody, czeka nas najgorszy weekend od dawna

Niestety, jutro Polska znajdzie się w siodle barycznym. Drastyczna zmiana pogody, czeka nas najgorszy weekend od dawna Źródło: wxcharts.com

Prognoza pogody na weekend nie zachwyca. Mieszkańcy Polski będą czuli się przybici przez nadchodzący niż, ponieważ to będzie pierwszy ważny zwiastun tego, że kończy się lato. Ci, którzy mieli nadzieję spędzić ostatni ciepły weekend na łonie natury, gorzko się rozczarują.

Prognoza pogody w weekend oraz w nadchodzącym tygodniu pokaże, że jesień jest bliżej, niż sądzimy. To już koniec spędzania wolnych chwil na łonie natury i spędzania wieczorów z dala od domu. Kilka najbliższych dni zdecydowanie spowoduje, że zaczniemy żegnać się z latem.

Ośrodki niżowe popsują pogodę w ciągu kolejnych kilku dni

Dziś, w piątek, nad krajem będzie jeszcze utrzymywał się tzw. wyż klinowy, który spowoduje, że temperatura utrzyma się na poziomie dwudziestu kilku stopni. To ostatnia szansa, żeby wyrwać się z domu i spędzić słoneczne popołudnie w otoczeniu natury. Już w weekend oraz na początku przyszłego tygodnia będzie można wyraźnie odczuć chłodniejsze noce, a także o kilka stopni niższe temperatury w dzień.

Wszystko przez to, że Polska znajdzie się w tzw. siodle barycznym. Na zachodzie i wschodzie Europy utworzą się ośrodki wyżowe, z kolei na północy i południu - niżowe. Między ośrodkami niżowymi powstanie front atmosferyczny, który je ze sobą połączy - będzie przechodzić dokładnie nad zachodnią oraz centralną Polską. To on odpowiada za załamanie pogody. Oprócz tego z południa napłynie ciepłe, wilgotne powietrze, które spowoduje zachmurzenia i opady w niektórych częściach kraju.

Prognoza pogody na weekend nie będzie dobra - tak twierdzą meteorolodzy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sobota upłynie pod znakiem chmur. W pasie od Dolnego Śląska i Opolszczyzny przez Wielkopolskę i Kujawy występować będą opady deszczu połączone z silnym zachmurzeniem. Północny zachód, północ i wschód kraju będą jeszcze odczuwać ostatki letniego słońca. Mieszkańcy południowej i środkowej części Polski będą musieli się przygotować na nadchodzące opady. Przez niż i napływające wilgotne powietrze burze będą tworzyć się w mgnieniu oka. Temperatura będzie się wahać w granicach od 12-15 stopni na pasie z Dolnego Śląska do Pomorza, reszta kraju będzie cieszyć się 20-23 kreskami na termometrach.

Dzisiaj grzeje: 1. Smutne wiadomości z ostatniej chwili. Nie żyje były Minister Obrony Narodowej
2. Znany aktor po rozwodzie wpadł w alkoholizm. Nałóg prawie zniszczył mu życie

Z kolei w niedzielę chmury opanują cały kraj, a deszcz będzie raczej przelotny. Zdecydowanie więcej popada na południu kraju oraz na wschodzie. Również na wschodzie przewiduje się niezbyt gwałtowne burze. Temperatura wyniesie od 14 do 21 stopni.

Z kolei na początku przyszłego tygodnia w przeważającej części kraju będzie padać, dopiero druga połowa tygodnia okaże się bezdeszczowa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Mama pana młodego na weselu była głodna, więc skosztowała pachnącego dania. Chwilę później już nie żyła
  3. Kobieta z ukrycia zobaczyła, jak zachowuje się pracownik salonu dla psów. Natychmiast chwyciła za telefon i zaczęła nagrywać
  4. Na łożu śmierci żona poprosiła męża o jedną przysługę. Dopiero po 4 latach zorientował się, jak z niego zaszydziła
  5. Mąż zostawił ją z 6 dzieci. 3 miesiące potem na tylnym siedzeniu auta dokonała odkrycia, przez które nie mogła przestać płakać

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu