Prognoza pogody na najbliższe dni
Pikio.pl
Irmina Jach - 5 Listopada 2020

Pomarańczowe i czerwone ostrzeżenia w 3 województwach. Już dzisiaj zagrożenie zdrowia i życia, trzeba uważać

Prognoza pogody na najbliższe dni nie przynosi dobrych informacji dla Polaków. Meteorolodzy wydali pomarańczowe i czerwone ostrzeżenia skierowane do mieszkańców trzech województw. Już dziś w tych regionach mogą wystąpić niekorzystne zjawiska atmosferyczne, które będą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Trzeba mieć się na baczności.

Prognoza pogody na czwartek przynosi niespodziewane informacje o niebezpieczeństwie. Mieszkańcy kilku regionów Polski powinni mieć się na baczności. Meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie mają żadnych wątpliwości. Wydali specjalne ostrzeżenia.

Pilne: Morawiecki na żywo powiedział, co z Sylwestrem. Odpowiedź zaskoczyła wszystkich obecnychPilne: Morawiecki na żywo powiedział, co z Sylwestrem. Odpowiedź zaskoczyła wszystkich obecnychCzytaj dalej

Prognoza pogody na najbliższe dni nie przedstawia się korzystnie

Pogoda w Polsce, po wielu dniach przerwy, w końcu ulegnie zdecydowanej poprawie. Nie oznacza to jednak, że auta stanie się idealna. W wielu regionach zza chmur wyjrzy słońce, ale niskie temperatury i porywisty wiatr nie będą zachęcały do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Można spodziewać się również bardzo wysokiego ciśnienia.

W większości województw, zwłaszcza na południu i w centrum, czwartek, 5 listopada, upłynie pod znakiem korzystnych warunków pogodowych. W pozostałej części kraju możliwe są liczne przejaśnienia. Będą jednak miejsca, szczególnie na północy Polski, gdzie przez cały dzień utrzyma się pełne zachmurzenie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Słupki rtęci pokażą maksymalnie od 7 stopni Celsjusza na Warmii i Mazurach do 11 stopni Celsjusza na Pomorzu, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr zawieje z kierunku północnozachodniego i będzie umiarkowany i silny, w porywach do 40/50 km/h, a w rejonach nadbałtyckich nawet 60/70 km/h. Temperatura odczuwalna będzie więc znacząco niższa.

Ciśnienie przez cały dzień będzie bardzo wysokie, w granicach od 1029 hPa na północnym wschodzie do 1036 hPa na południowym zachodzie. Wiele osób może dziś odczuwać senność, zmęczenie, bóle głowy, a także mieć problemy z koncentracją.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnymi ulewami na Śląsku, Opolszczyźnie oraz na Dolnym Śląsku. Województwa: śląskie, opolskie i dolnośląskie zostały objęte ostrzeżeniem drugiego stopnia. Dla rejonu zlewni Ślęzy wydano z kolei ostrzeżenie trzeciego stopnia.

Ze względu na intensywne opady mogą wystąpić dalsze wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich. Z informacji przekazanych przez synoptyków wynika, że na południu Polski stan wód w rzekach jest zdecydowanie wyższy po ostatnich opadach. Lokalnie mogą zostać nawet przekroczone stany ostrzegawcze.

W przypadku wystąpienia opadów, na rzece Ślęza mogą zostać przekroczone stany alarmowe. Ze względu na nasycenie gruntu, wody opadowe spływają do koryt rzecznych, powodując wzrosty stanów wody. To właśnie w tych regionach obowiązywać będzie dziś czerwone ostrzeżenie.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz

2. Uwaga, co z Bożym Narodzeniem? Rzecznik rzadu zabrał głos ws. obostrzeń na święta

3. Nie żyje uwielbiany gwiazdor Polsatu. Miał tylko 31 lat

Ostrzeżenie drugiego stopnia alarmuje o możliwości wystąpienia zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Z kolei alert trzeciego stopnia oznacza, że zjawiska te mogą okazać się groźne dla ludzi.

Piątek, 6 listopada, zapowiada się z kolei dość pochmurnie, szczególnie w północnych regionach kraju. Na południu będzie raczej pogodnie. Temperatura nie ulegnie większym zmianom, będzie oscylować w okolicach 10 stopni Celsjusza. Nigdzie nie powinno padać.

Prognoza pogody na czwartek

Źródło screena: https://twitter.com/IMGWmeteo

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Pani Danuta znalazła w lesie 2 małe labradorki. "Wywiezione na pewną śmierć"
  3. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  4. Stan był bardzo ciężki, lekarze robili co w ich mocy. Media obiegła właśnie wieść o stanie zdrowia męża Anny Dymnej
  5. Najbardziej niebezpieczny objaw Covid-19. Gdy go masz, natychmiast szukaj pomocy
  6. Mama szła z synem za rękę. Nagle zrobiła niewyobrażalną rzecz, nagranie z polskiego miasta tylko dla wytrwałych
  7. Góra lodowa o długości 150 km dryfuje w stronę brytyjskiej wyspy. Skutki będą opłakane
  8. Maciej Stuhr pochwalił się siostrą i jej wyjątkowymi dziełami. "Wyrosła na wspaniałą artystkę" - napisał aktor
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska/Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News