Upały powrócą tylko na kilka dni. Potem czeka nas pogodowy armagedon, fatalne informacje

Upały powrócą tylko na kilka dni. Potem czeka nas pogodowy armagedon, fatalne informacje Źródło: Screen / Ventusky.com

Prognoza pogody kolejny raz nie przynosi pozytywnych informacji. Tym razem musimy przygotować się na szalejące warunki atmosferyczne - mieszankę upałów i burz. Po upałach czeka nas prawdziwy armagedon.

Prognoza pogody w najbliższych dniach będzie bardzo dynamiczna. Trzeba przygotować się na zmienne warunki - upały będą przeplatać się z burzami i silnym wiatrem. Po gorącym słońcu czeka nas prawdziwy armagedon, a pewne jest jedno: to lato nas nie rozpieszcza.

Prognoza pogody na najbliższe dni będzie w kratkę

W najbliższych dniach musimy przyzwyczaić się do pogody w kratkę. Słońce będzie dominowało mniej więcej do południa, a potem pojawią się deszcze i burze. Przez ostatnią dobę nad Polską przeszło wiele przelotnych opadów i to będzie powtarzać się przez następne dni. Miejscami opady mogą być bardzo duże i niebezpieczne.

Na pewno należy przygotować się na dynamiczne zmiany pogody. Synoptycy przewidują, że aura załamywać się będzie popołudniami. Wyjątkami mają być piątek i niedziela - wówczas Polska znajdzie się pod wpływem wyżu znad Bałtyku, który przyniesie ciepłe dni.

Wracają upały. Od połowy tygodnia wysokie temperatury

Burze, które pojawią się w bieżącym tygodniu w Polsce, mają nie być gwałtowne, ale we wtorek warto przygotować się na mocniejsze opady na północnym wschodzie kraju oraz w Tatrach i Bieszczadach. W środę podobnie może być na południowym wschodzie - na Śląsku, Małopolsce i Podkarpaciu oraz południowej Lubelszczyźnie. W czwartek zagrożone jest Zachodniopomorskie i Podlasie. Burzom towarzyszyć może porywisty wiatr - o prędkości nawet do 90 km/h a lokalnie także opady gradu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pogoda ma ustabilizować się od środy. Wtedy czeka nas powrót fali upałów. Z początku temperatura podskoczy do 25 stopni na północy kraju i 28 stopni w centrum i na południu. W piątek termometry na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i Śląsku wskażą nawet 30 stopni Celsjusza. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje bohater uwielbianego serialu TVP "Zniewolona". Straszna śmierć
2. Rekordowa podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął propozycję resortu

 

Takie temperatury utrzymają się przez prawie cały weekend. Synoptycy przewidują, że ochłodzenie przyjdzie w niedzielę i będzie ono spore - co prawda w centrum i na południu temperatura utrzyma się na poziomie 25 stopni Celsjusza, ale na północy ma być zaledwie 19 stopni.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Renata Beger zmieniła się nie do poznania. Nie uwierzycie, jak teraz wygląda! Legenda Samoobrony nie przypomina dawnej siebie
  2. Kolejne oskarżenia ws. Krzysztofa Sadowskiego. "Dobrał się do mnie, gdy miałam 10 lat. Gwałcił mnie, czuję się jak śmieć"
  3. Miał wypadek, myśleli że nie żyje. W kostnicy podjęto akcję ratunkową
  4. Niepojęte, że mąż zdradzał żonę z tyloma kobietami naraz. Wymyśliła nadzwyczajną zemstę
  5. Najbardziej dziwaczne paznokcie hybrydowe, jakie do tej pory stworzono. Nowy trend powoli podbija serca odważnych kobiet

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News