Polarne morskie powietrze i intensywne deszcze. Najbliższa pogoda popsuje humory wielu Polakom

Polarne morskie powietrze i intensywne deszcze. Najbliższa pogoda popsuje humory wielu Polakom

Prognoza pogody dla Polaków nie wygląda najlepiej. Napływ chłodnego, polarnego powietrza spowoduje znaczny spadek temperatur i załamanie pogody. IMGW wydaje już ostrzeżenia.

Prognoza pogody na najbliższe dni zapowiada ulewne deszcze. Intensywność opadów ma być tak wysoko, że zdecydowano się wydać ostrzeżenia o zagrożeniu. Może dojść nawet do podtopień garaży, czy piwnic.

Prognoza pogody na najbliższe dni nie napawa optymizmem

W środę niemal cała Polska może spodziewać się intensywnych opadów. Przejaśnień można oczekiwać jedynie w województwie zachodniopomorskim. Środa będzie też ostatnim z cieplejszych dni w najbliższym czasie. Na południu można oczekiwać temperatur nieco ponad 20 stopni, ale centrum powinien utrzymać się poziom pomiędzy 16, a 18 Celsjuszami. Dużo chłodniej ma być w okolicach pomorza, prognozy zapowiadają 12 stopni.

W czwartek będzie znacznie chłodniej i na temperatury rzędu 20 stopni nie ma co liczyć. Najcieplej będzie na pomorzu, na którym zapowiada się 13 stopni. W większości kraju słupki rtęci wskażą liczbę 11. Jako plus warto odnotować fakt, że nie zapowiada się, aby miał padać deszcz.

W piątek deszczowa pogoda wróci nad Polskę, ale będzie dotyczyć głównie pomorza, oraz zachodniej części kraju przy granicy z Niemcami. Temperatury będą utrzymywały się na poziomie kilkunastu stopni. Weekend w niektórych miejscach kraju (Suwalszczyzna), będzie wyjątkowo chłodny, bo temperatura może spaść poniżej 10 stopni Celsjusza.

IMGW ostrzega przed ulewnymi deszczami

Choć nie będzie padać przez cały tydzień, to kiedy już spadnie deszcz, trzeba szykować się na wyjątkowo trudne warunki pogodowe. IMGW wydało kilka ostrzeżeń w związku z wyjątkowo intensywnymi opadami deszczu w poszczególnych regionach Polski. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny wokalista. Zmarł po ciężkiej chorobie, opłakują go gwiazdy
2. Andrzej Duda przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Bohater naszych czasów

Wydano ostrzeżenia w północnych powiatach województwa kujawsko-pomorskiego oraz na południu Pomorza. Ponadto podano również o zagrożeniu pierwszego stopnia na południowym wschodzie Małopolski (okolice Gorlic i Nowego Sącza) oraz w południowej części Podkarpacia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  2. Kaczyńskiemu puściły wszystkie hamulce. Jeszcze nikt w Polsce się na to nie odważył
  3. Żona nigdy miała nie poznać prawdy. Mężczyzna otworzył list od kochanki i zemdlał na oczach małżonki
  4. Rewolucyjny pomysł na paznokcie hybrydowe wywołuje zachwyt. Piorunujące psie motywy sprawiają, że pazurki są nieziemskie
  5. Niesamowite informacje dotyczące majątku po Zbigniewie Wodeckim. Żona podjęła decyzję

Źródło: Interia

Następny artykuł