O potwornym upale możecie zapomnieć. Prognoza pogody na najbliższe dni jest wyjątkowo paskudna

O potwornym upale możecie zapomnieć. Prognoza pogody na najbliższe dni jest wyjątkowo paskudna Źródło: Screen/ Ventusky.com

Prognoza pogody bywa ostatnio zaskakująca. Po fali upałów, która nawiedziła nasz kraj, teraz przyjdzie czas na zdecydowaną zmianę. Najbliższe dni zapowiadają się wyjątkowo paskudnie. Nie jest to dobra informacja dla osób, które wyjeżdżają teraz na urlop.

Prognoza pogody na najbliższe dni przedstawia się wyjątkowo paskudnie. Osoby, które zaplanowały sobie początek urlopu na ten tydzień, z pewnością nie będą zadowolone. Po fali upałów, która przewinęła się niedawno przez Polskę, nachodzi zimny front atmosferyczny. Temperatura powietrza zdecydowanie się obniży.

 

Prognoza pogody na najbliższe dni

Prognoza pogody w ostatnim czasie była tematem, o którym wszyscy dyskutowali. Część osób zmęczona upałem narzekała na "afrykańskie tropiki", a inne osoby rozkoszowały się wysokimi temperaturami w naszym kraju. Wygląda na to, że czekają nas duże zmiany, jeżeli chodzi o najbliższe dni. 

Złe wiadomości dla wszystkich osób, które wybierają się właśnie na wypoczynek. Do Polski dociera chłodniejszy front, który spowoduje obniżenie się temperatury powietrza, a także opady deszczu. O upale w najbliższym czasie możemy zapomnieć. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nadchodzi zdecydowana zmiana pogody

W ciągu najbliższych dni nastąpi zdecydowane ochłodzenie. Na środę zapowiadana jest temperatura od 18 na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Podkarpaciu. W całym kraju można się spodziewać przelotnych opadów deszczu. W czwartek temperatura powietrza będzie o kilka stopni niższa. Zachmurzenie będzie się utrzymywać właściwie przez cały dzień. Zapowiadany jest również porywisty wiatr, który może wiać nawet z prędkością 75km/h. 

W piątek sytuacja ma wyglądać trochę lepiej. Na Pomorzu będzie pogodnie, a termometry pokażą maksymalnie 24 st. C. Synoptycy ostrzegają, że tego dnia mogą wystąpić burze i zapowiadają, że spadnie do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy. Alarmują również o mocnych porywach wiatru, które są szczególnie niebezpieczne nad morzem. 

Jeżeli chodzi o prognozę pogody na sobotę i niedzielę, to również nie przedstawia się ona optymistycznie. Znowu będzie deszczowo, wietrznie i niezbyt ciepło. Osoby, które planują wyrwać się z miasta na weekend i zrelaksować na łonie natury, powinny wziąć ze sobą płaszcze przeciwdeszczowe i cieplejsze ubrania. Temperatury będą się wahać między 18 do 21 st. C. Najzimniej będzie na Suwalszczyźnie. Najwyraźniej Polacy mogą zapomnieć o wyczerpujących, ponad 30-stopniowych upałach.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Syn słynnej piosenkarki popełnił samobójstwo. Gwiazda była bita przez męża. Dopiero po roku wyjawiła całą prawdę
  2. Znana aktorka TVP w ZAAWANSOWANEJ ciąży! Ukrywała to przed wszystkimi. Ojcem jest znany aktor
  3. Podstawowy produkt polskich sklepów wywołuje nowotwór. Jest silnie rakotwórczy
  4. Gwiazda „Big Brothera” znaleziona martwa w domu. Do dziś nie wyjaśniono jej tajemniczej śmierci
  5. Polka skradła serce księcia Karola. Wysłał jej fortunę
  6. Puścili na weselu kultowe disco polo. Żenująca reakcja Beaty z Warszawy

Źródło: TVN Meteo

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News