6 niepozornych objawów świadczących o tym, że możesz mieć poważne problemy z jelitami. Nigdy ich nie ignoruj

6 niepozornych objawów świadczących o tym, że możesz mieć poważne problemy z jelitami. Nigdy ich nie ignoruj Źródło: Flickr.com / Leonardo Aguiar

Problemy z jelitami objawiają się nie tylko zaburzeniami w wypróżnianiu się. Okazuje się, że istnieje aż 6 objawów, o których na pewno nie pomyślelibyśmy, że mogą świadczyć o chorych jelitach. Warto zapoznać się z nimi i po zauważeniu niepokojących symptomów, skontaktować się z lekarzem.

Problemy z jelitami niekoniecznie łączą się z zaburzeniami w obrębie układu pokarmowego. Istnieje aż 6 pozornie niezwiązanych z nimi symptomów, które świadczą o tym, że te organy nie funkcjonują prawidłowo. Dlatego warto obserwować swoje ciało, a w momencie zauważenia poniższych niepokojących objawów, niezwłocznie udać się do lekarza. 

Problemy z jelitami a słabe kości

Jak się okazuje, częste złamania kości są nie tylko związane z osteoporozą. Jeśli żołądek nie produkuje odpowiedniej ilości kwasów, wapno i magnez nie są przyswajane, a to prowadzi do łamliwości kości. Natomiast deficyt powstających w jelicie grubym witamin K i B12 również ma w tym udział. 

Zaburzenia flory bakteryjnej w naszych jelitach wpływają także na nasze samopoczucie. Co ciekawe, istnieje nerw bezpośrednio łączący jelita z mózgiem, dlatego wszelkie dolegliwości jelitowe momentalnie dają o sobie znać w całym naszym organizmie. W chwilach złego samopoczucia warto sięgnąć po kefir, który świetnie wpływa na florę bakteryjną.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chyba najbardziej zaskakującym objawem zaburzeń w obrębie jelit jest swędzenie skóry. Osoby cierpiące na zespół jelita drażliwego muszą szczególnie uważać na to, co ląduje na ich talerzach, bo niektóre produkty mogą wywołać u nich objawy uderzająco podobne do alergii. 

Słabe i łamliwe paznokcie mogą świadczyć o nieprawidłowo funkcjonujących jelitach

Łamliwe paznokcie to nie tylko problem estetyczny - oznaczają, że w naszym organizmie brakuje podstawowych składników odżywczych. Nawet jeśli je spożywamy, to źle funkcjonujące jelita nie potrafią ich przyswoić. 

Kolejnym, niepokojącym symptomem, jest także wzdęty brzuch, który niekoniecznie świadczy o tym, że przytyliśmy. Oznacza on, że w organizmie gromadzą się gazy, które mogą zdradzać alergię na niektóre produkty spożywcze bądź problemy z jelitami. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ojciec zamknął się z córką w kuchni, mieli robić śniadanie. Nagle matka otworzyła drzwi i zamarła

2. Niestety, kolejny dramatyczny wieczór w Polsce. Nagły wybuch ognia na południu kraju

Ostatnim objawem, którego z pewnością nie należy bagatelizować, są białe ekskrementy. Niezwykle często powstają one w wyniku kłopotów z wątrobą i zaburzeń flory bakteryjnej jelit. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od zawsze bała się pitbulla sąsiada. Pewnego dnia pies zaczął szczekać i ruszył do jej domu, natychmiast wezwali karetkę
  2. 11-latka od dwóch lat była gwałcona w szkole. Rodzice zamarli odkrywając jej powiększony brzuch
  3. Jest afera. Cejrowski niewyobrażalnie poniżył Roksanę Węgiel i Viki Gabor
  4. Bierzesz ślub kościelny? Ksiądz może zadać ci intymne pytania, zmiana przepisów
  5. Masowe zwolnienia, pracę straci 80 tys. Polaków. Możesz także i Ty

Źródło: dylo.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News