PRL - gwiazda
screen TVP Kultura
Monika Majko - 18 Listopada 2020

Legendarna gwiazda PRL wiedziała, że nie przeżyje w Polsce. Odeszła w cierpieniach, nikt nie miał pojęcia

PRL był czasem, którym osiągnęła szczyt swojej kariery. Choć gwiazda całe życie tęskniła za ojczyzną wiedziała, że nie da rady przeżyć w Polsce. Odeszła samotnie w cierpieniach, niewiele osób o tym wiedziało.

PRL był czasem, kiedy Helena Majdaniec stała się jedną z najpopularniejszych piosenkarek w Polsce. gwiazda wkrótce wyjechała z kraju i choć całe życie tęskniła za ojczyzną, to wiedziała, że nie będzie w stanie w niej przeżyć. Odeszła w cierpieniach, niewiele osób wiedziało o jej bólu.

PRL - gwiazda wyjechała z kraju w 1968 roku

Helena Majdaniec zdobyła sławę jako wokalistka zespołów Czerwono-Czarni i Niebiesko-Czarni, piękna wokalistka poruszyła swoim talentem cały kraj. W 1968 roku opuściła jednak Polskę i, jak się okazało, na stałe zamieszkała we Francji.

Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiWłaśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiCzytaj dalej

Choć Helena Majdaniec Francję traktowała jak swoją nową ojczyznę, nigdy nie sprzedała mieszkania w Szczecinie. Piosenkarka nigdy nie zerwała kontaktu z przyjaciółmi z Polski, czytała krajowe gazety oraz interesowała się sytuacją w ojczyźnie. Mieszkała i żyła w Paryżu, ale marzyła o powrocie do Szczecina.

Swoje mieszkanie w Paryżu gwiazda traktowała jak tymczasowy azyl. Trzymała w nim pamiątki z dawnych, dobrych czasów i lubiła wracać do przeszłości i swoich młodzieńczych lat, kiedy była u szczytu kariery scenicznej.

- Chcę, by ludzie pamiętali "tamtą" Helenę - wyznała pół roku przed swoją nagłą śmiercią.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Gwiazda PRL marzyła o tym, by wrócić do kraju

Utrzymywała się z zasiłku oraz z okazjonalnych koncertów i recitali. Jak przyznała, nigdy nie narzekała na brak pieniędzy, bo potrafiła się nimi rozsądnie gospodarować. To właśnie zasiłek utrzymywał ją we Francji, gdyby wyjechała, straciłaby do niego prawo. Była świadoma tego, że nie byłaby w stanie utrzymać się za polska emeryturę.

Przez całe życie wokalistka wierzyła, że uda jej się wrócić do ojczyzny, planowała to zrobić po otrzymaniu francuskiej emerytury, bo z polskiego świadczenia nie byłaby w stanie się utrzymać. Myślała, że pieniądze mogą przedłużyć jej życie. Niewiele osób wiedziało, że Helena Majdaniec jest bardzo chora i cierpi w samotności.

Dzisiaj grzeje:

1. Otworzyli testament Gulbinowicza. Niewiarygodne, co stanie się z częścią jego majątku

2. Żona znalazła dowód zdrady męża w jego telefonie. Odpisała jego kochance w mistrzowski sposób

3. Śnieg i mróz uderzą znienacka w Polskę już za kilka dni, wiemy gdzie będzie biało. Polacy muszą się przygotować

Helena Majdaniec była samotna z wyboru. By czas, kiedy piękna i zdolna artystka wprost opędzała się od adoratorów. Niestety, nie wiedziała, że pod koniec swojego życia zatęskni za bliskością i będzie żałowała tego, że nie ma u boku kogoś, kto zaopiekowałby się nią w chorobie.

- Miałam tylu adoratorów, że nie umiałam wybrać tego jednego - żartowała gwiazda, kiedy pytano ją o to, dlaczego nigdy nie wyszła za mąż.

W styczniu 2002 roku wokalistka przyjechała do Polski w odwiedziny do siostry i wzięła udział w nagraniu programu "Rozmowy w toku", w którym opowiadała o tym, jak bardzo chce żyć. Nie miała pojęcia, że już nigdy nie wróci do Francji. Zmarła na zator płucny dwa dni po nagraniu show.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Rodzina chorej pielęgniarki błaga o pomoc. Pilnie potrzebne osocze ozdrowieńca
  3. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  4. Najczęściej pojawiający się objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonych, trzeba wiedzieć
  5. Ujawniono, co czeka Polaków już 10 grudnia. Fantastyczna wiadomość ws. koronawirusa, trzeba trzymać kciuki
  6. Widmo ogromnego strajku zawisło nad całą Polską. Konsekwencje mogą być katastrofalne
  7. Najłatwiejszy przepis na chleb z garnka. Zrobisz go w kilka chwil, a potem będziesz się cieszył domowym pieczywem
  8. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Pomponik

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News