Jeden wywiad zniszczył jej całe życie. Tragiczna historia legendarnej aktorki z PRL

Jeden wywiad zniszczył jej całe życie. Tragiczna historia legendarnej aktorki z PRL Źródło: youtube.com WFDiF - Studio Filmowe Kadr

Legendarna aktorka czasów PRL mogła zrobić jeszcze większą karierę i to na skalę światową. Niestety, wystarczył tylko jeden wywiad, który przekreślił jej ambicje. Nie mogła sobie tego wybaczyć - jej życie zakończyło się nagle, w dramatycznych okolicznościach.

Gwiazda PRL nie tylko onieśmielała urodą, ale była też niezwykle utalentowana, współpracowała z najlepszymi reżyserami i znała języki obce. To mogło być jej przepustką do światowej kariery. Wystarczyło tylko użycie kilku niewygodnych słów.

Miała ogromny potencjał

Jako nastolatka marzyła, aby zostać chemiczką, poszła nawet na studia kierunkowe. Teresa Iżewska poczuła jednak, że to nie to - szybko zdecydowała się przenieść na Akademię Teatralną. Była uznawana za prawdziwy brylant, szybko nawiązywała pierwsze branżowe znajomości. Niedługo potem dostała rolę u samego Andrzeja Wajdy w filmie "Kanał" - zagrała tam łączniczkę AK ps. "Stokrotka".

Krytycy poza granicami Polski byli zachwyceni i Teresa Iżewska została nawet nominowana do nagrody BAFTA. Filmowcy ubiegali się o kontakt z nią - znała dobrze język angielski i francuski, dlatego poradziłaby sobie na zagranicznych planach filmowych. Doszło jednak do tego, że Teresa Iżewska naraziła się władzom PRL i otrzymała zakaz wyjazdu z Polski.

Gwiazda PRL miała ogromne problemy, postanowiła targnąć się na swoje życie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chociaż aktorka dostawała ogrom propozycji, władze kategorycznie zabroniły jej opuszczać kraju. Wszystko przez wywiad, w którym opowiedziała o swoich "absurdalnie niewielkich zarobkach". Urażone poczuły się nie tylko władze, ale także niektóre osoby ze środowiska filmowego. Mimo tego nie zamykała się na propozycje od polskich twórców. Zagrała m.in. w "Podróży za jeden uśmiech", "Bazie ludzi umarłych", występowała też na deskach teatrów w całej Polsce: Dramatycznym we Wrocławiu, Wybrzeże w Gdańsku i Ludowym w Nowej Hucie.

Dzisiaj grzeje: 1. 14 karetek na miejscu i 2 śmigłowce, są ciężko ranni. Pojawiły się właśnie nowe informacje
2. Popularne krople znikają z aptek w całym kraju. Jeżeli masz je w domu, natychmiast je wyrzuć
3. Informacja z ostatniej chwili: Najpierw Henryk Wujec, teraz Ona. Nie żyje Ewa Demarczyk

Teresa Iżewska doczekała się córki Ewy z pierwszym mężem, Andrzejem Wiciorem. Potem jeszcze 2 razy wychodziła za mąż. Pod koniec życia było z nią bardzo źle, ciągłe zmiany nastroju i poczucie niespełnienia były bardzo widoczne. Wiele razy groziła, że popełni samobójstwo. Kiedy zdecydowała się targnąć na swoje życie, wylądowała w szpitalu - kilka tygodni leżała w śpiączce. Zmarła 26 sierpnia 1982 roku

Najlepsze newsy dnia:

  1. Trzaskowski poinformował Polaków. Zapowiedział, co stanie się 5 września na oczach wszystkich
  2. TVP i TVN informują, będzie niebezpiecznie. Zacznie się już dzisiaj
  3. Masz konto w banku? Nie ma dobrych wiadomości, chodzi o własne pieniądze
  4. Niestety, informacje nie są dobre. Najgorzej od ćwierćwiecza, wielu Polaków ucierpi?
  5. Jarosław Jakimowicz czekał na pogrzeby, by okradać groby. "Wzięliśmy łopaty, odrzuciliśmy wieńce"

Źródło: Plejada

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News