W PRL miał ją niemal każdy. Dzisiaj można za nią dostać ogromne pieniądze

W PRL miał ją niemal każdy. Dzisiaj można za nią dostać ogromne pieniądze Źródło: wikipedia.org Darekm135

W PRL była niemal w każdym domu. Gospodynie korzystały z niej każdego dnia i trudno zaprzeczyć, że była to jedna z wytrwalszych pralek. Choć dzisiaj raczej mało kto chciałby jej używać, zgarnąć można za nią niemałe pieniądze.

PRL dla niektórych to wspomnienia z dawnych lat, a dla innych zupełnie nieznane czasy. Mimo wszystko istniały wówczas takie produkty, sprzęty czy przedmioty, które doskonale kojarzy nawet dzisiejsza młodzież. Tak jest chociażby z kultowym Fiatem 500, czyli maluchem lub niezastąpioną syrenką, która wciąż cieszy się uznaniem przede wszystkim w oczach par młodych . Znane nadal są też seriale takie jak ,,Czterej pancerni i pies", a także akcesoria użytku domowego, jak ta pralka. 

W okresie PRL stała niemal każdym w domu. Teraz można zgarnąć za nią sporą sumkę 

Nasze mamy i babcie zapewne doskonale ją pamiętają - niezastąpiona pralka Frania służyła im przecież latami. Na wsiach, w niektórych gospodarstwach, nadal można ją znaleźć i to nie jako staroć, a wciąż użytkowany przedmiot. Chyba każdy zgodzi się, że choć dzisiejsza technologia daje nam naprawdę wiele możliwości i ułatwia życie, to wykonane przed laty sprzęty wydają się bardziej wytrzymałe. Dziś jednak mało kto z nich korzysta. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Osoby, które nadal mają w swoim posiadaniu jakieś pamiątki z dawnych lat, coraz częściej starają się ich pozbyć, wyrzucając na śmietnik lub, jeżeli nadal są sprawne, sprzedać. W popularnym serwisie do sprzedaży i kupna produktów, aż roi się od ogłoszeń dotyczących sprzedaży Frani. Ceny bywają naprawdę różne, ale w większość przypadków nie należą do najniższych. 

Trudno stwierdzić, czy sprzedający ceni sprzęt za jego jakość czy fakt, że jest to już zabytek. Niemniej, używaną przez lata pralkę możemy znaleźć tam za cenę od 300 złotych w górę. Im bardziej zadbany sprzęt, tym wyższy koszt zakupu. Zatem jeżeli ktoś ma chrapkę na kultową Franię, powinien liczyć się z wydatkiem rzędu nawet 600 złotych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dotarliśmy do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Wyznali wszystkie tajemnice

2. Lekarze stwierdzili, że jest zbyt młoda na badanie. Przez ten czas w jej ciele rosły kolejne guzy

Za podobną cenę można już kupić  „nowoczesną" pralkę używaną. Frania wydaje się jednak bezkonkurencyjna, tym bardziej w oczach miłośników zabytkowych przedmiotów. O taki skarb warto dopytywać babcię, bowiem istnieje spora szansa, że jeszcze gdzieś skrywa ją w swoim domu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nasze babcie znały fenomenalny sposób na odstraszenie komarów. 1 niezbędny składnik na pewno masz pod ręką
  2. Znany gwiazdor skazany za molestowanie. Po usłyszeniu wyroku jego ofiara zalała się łzami
  3. Marian Opania ma poważne problemy. Nikt nie zdawał sobie sprawy, że przeżywa dramat
  4. Nieoczekiwany zwrot ws. pogrzebu brata papieża Benedykta XVI. Nie zostanie pochowany w miejscu, gdzie początkowo planowano
  5. Niebywałe sceny na pogrzebie Darka, wyciskają łzy. Za miesiąc miał mu się urodzić synek
  6. Ręce opadają. Ujawniono, co mama Madzi robiła ze strażnikami więziennymi

Źródło: Allegro

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News