Prezydent Andrzej Duda pożegnał kontrowersyjną pisarkę Marię Czubaszek, która zmarła wczoraj w wieku 76 lat. Wpis prezydenta wywołał zdziwienie u wielu jego wyborców, którzy nie szanowali Czubaszek m.in za aborcje, których dokonała. 

– W wielu sprawach mieliśmy różne poglądy i czasem mnie krytykowała. Czyniła to jednak z humorem i urokiem. Żal – napisał prezydent.

Czubaszek była autorką licznych kontrowersyjnych cytatów. Jej liczni sympatycy nazwali ją Królową Cynizmu, a jej odejście wielką stratą dla polskiej sztuki. Pisarka znana była z ciętego języka, poczucia humoru i bez ogródek mówienia tego co myśli. Jej poglądy spowodowały, że grono jej oponentów było liczne. Sama przyznała, że na starość „odniosła sukces, bo ma więcej wrogów niż przyjaciół”.

– Każdy ocenia swoimi kategoriami. Ja zwyczajnie lubiłem Panią Marię, tak po ludzku. Poglądy miały i mają tu drugorzędne znaczenie – dodał prezydent.

wpisy prezydenta nie spodobały się części jego wyborców, którzy uznali, że żegnając Czubaszek podpisał się pod jej poglądami i decyzjami, przede wszystkim w sprawie aborcji.

 

...

Zobacz również