Burmistrz Bemowa, Krzysztof Zygrzak, zapowiada złożenie doniesienia na prezydent Warszawy, która ma wykorzystywać służbowy samochód do prywatnych podróży na uczelnię gdzie jest wykładowcą.

Jak napisał w komunikacie burmistrz Bemowa, proceder używania służbowego samochodu z szoferem do prywatnych podróży przez Hannę Gronkiewicz-Waltz trwa od lat o czym wie cały urząd miejski w Warszawie.

Jeżeli urząd miasta formalnie potwierdzi nierozliczenie prywatnych podróży na uczelnię, Hanna Gronkiewicz-Waltz odpowie za wyłudzenie środków publicznych. Jeżeli zaprzeczy tym podróżom, skłamie i poniesie konsekwencje poświadczenia nieprawdy –  powiedział Zygrzak zapowiadając, że złoży doniesienie do prokuratury w tej sprawie.

Urząd Miasta Warszawy odpowiedział już na oskarżenia pod adresem prezydent informując, że służbowy samochód jest narzędziem jej pracy i nie doszło do żadnych nieprawidłowości.

Rzecznik prezydent Warszawy, Bartosz Milarczyk, poinformował, że samochód służbowy z kierowcą przysługuje Hannie Gronkiewicz-Waltz przez 24/7 z uwagi na możliwość wystąpienia wyjątkowych sytuacji jak np. zawalenie się budynku na terenie miasta gdzie prezydent musi się natychmiast udać. Jak dodał, na partyjne spotkania Hanna Gronkiewicz-Waltz jeździ swoim autem lub korzysta uprzejmości partyjnych kolegów. Według urzędu miasta prokuratura nie doszuka się żadnych nieprawidłowości.

Donos na prezydent Warszawy to pokłosie afery związanej z publikacją jednego z tygodników, w którym zarzucono prezydentowi Andrzejowi Dudzie wykorzystywanie publicznych środków do prywatnych podróży.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: wprost

...

Zobacz również