On codziennie jadł za 400 zł za nasze publiczne pieniądze
fot. mtvt
Wiadomości Pikio - 5 Czerwca 2015

On codziennie jadł za 400 zł za nasze publiczne pieniądze

Były prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastelarz wydawał średnio 400 zł dziennie z publicznej kasy na swoje posiłki. Kontrola zlecona przez obecnego prezydenta miasta wykryła także faktury na opony, które nie pasują do żadnych z urzędowych aut.

Jak wynika z kontroli były prezydent Tarnobrzega w ostatnim roku swojej kadencji wydał ponad 100 tys. złotych z publicznej kasy tylko na swoje posiłki co daje średnio 400 złotych dziennie. Najbardziej zaskakujące są jednak tłumaczenia byłego prezydenta, który w wypowiedzi dla telewizji TTV starał się wyjaśnić, że jego wydatki miały zaoszczędzić publiczne pieniądze wydawane na catering. Dziennikarze stacji sprawdzili jednak ile publicznych pieniędzy rocznie na posiłki wydają inne miasta i okazało się, że są to kwoty rzędu od 4 do 16 tysięcy złotych. W toku kontroli odkryto także faktury na drogie opony niepasujące do żadnych z aut, które są własnością miasta oraz parę ekskluzywnych skórzanych szpilek do garnituru.Polub pikio.pl by być na bieżąco!
bh, źródło: TTV
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News