Jeśli to miał być żart, to chyba wcale nie był śmieszny. Prezydent znalazł sposób na nieprzychylne mu kobiety. Polecił… strzelać kobietom w waginy. Wtedy, jak stwierdził, będą bezużyteczne.

Taką radę dał swoim żołnierzom prezydent Filipin Rodrigo Duterte. Jak donosi portal vice.com, prezydent miał przemawiać do podlegających mu byłych żołnierzy komunistycznych. W przemówieniu miał stwierdzić, że należących do rebelianckich oddziałów kobiet nie należy zabijać.

ZOBACZ TAKŻE: Hańba! Wałęsa potraktowany jak śmieć, dorwali go aż na Filipinach

Czy to żart? „Należy strzelać kobietom w waginy”

Prezydent Duterte znalazł inny sposób na pokonanie rebeliantek. Jego zdaniem kobieta z przestrzelonymi genitaliami nie jest więcej użyteczna. W ten sposób zostaną one ukarane dużo gorzej, niż gdyby zostały zabite.

– Powiedzcie żołnierzom. Jest nowy rozkaz od dowódcy. Nie zabijemy ich. Przestrzelimy tylko ich waginy – cytują prezydenta media.

Rząd wyjaśnia, że taka wypowiedź prezydenta była żartem i nie miała na celu namawiać do przemocy wobec kobiet. Jak podaje strona rządowa, odezwa prezydenta spotkała się z salwą śmiechu, co świadczy o poprawnym jej odbiorze.

ZOBACZ TAKŻE: Prezydent wielkiego kraju jak lump: „Skur***yny”

Feministki w szoku

Przeciwne zdanie na temat wypowiedzi Duterte ma członkini filipińskiego parlamentu Emmi de Jesus. Jej zdaniem wypowiedź prezydenta należy rozumieć dosłownie, czego de Jesus wcale nie odbiera pozytywnie.

– Ostatnia paskudna uwaga Duterte otwarcie zachęca do przemocy wobec kobiet – stwierdziła parlamentarzystka.

Zachęca ona do udziału w demonstracji kobiet przeciwko prezydentowi w dniu 14 lutego. Także do innej demonstracji w Międzynarodowy Dzień Kobiet 8 marca zachęca Emmi de Jesus.

ZOBACZ TAKŻE: Prezydent szokuje: Mógłbym być biseksualny, ale…

Duterte szokuje nie po raz pierwszy

Rodrigo Duterte został prezydentem w 2016 roku. Od samego początku zasłynął z ogromnych kontrowersji. Rozpoczął ostrą walkę w kartelami narkotykowymi w swoim państwie. Dzięki wydanym przez niego dekretom, dilera narkotyków można obecnie bezkarnie zabić na ulicy.

Słynie z wypowiedzi szowinistycznych i antykobiecych, a także niezwykle ksenofobicznych. Jak donosi portal wprost.pl, miał swego czasu dozwolić, aby jego żołnierze zgwałcili trzy kobiety bez ponoszenia za to żadnych konsekwencji.

ZOBACZ TAKŻE: Potężny cios dla USA. Filipiny odseparowują się od Stanów i kierują do innego mocarstwa

Czy popierasz politykę zagraniczną PiS?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Pamiętacie pierwszego "Big Brothera"? Tak zmienili się uczestnicy programu [ZDJĘCIA]


Co Kaczyński myślał o swoim bracie? Zaskakujące! 10 rzeczy, których wcześniej nie wiedziałeś o prezesie PiS

Zobacz również