Prezydent Gruzji Giorgi Margwelaszwili stwierdził, że nieustannie poruszana w debacie publicznej kwestia ślubów osób tej samej płci jest „sztucznie wymyślona”. Margwelaszwili uważa, że śluby homoseksualistów nie są częścią europejskiej kultury, a powracający temat ma na celu odwrócić uwagę ludzi od prawdziwych problemów.

Dlaczego uważacie, że małżeństwo osób tej samej płci to europejska tradycja?” – tak zareagował prezydent Gruzji na pytanie dotyczące ślubów homoseksualistów. Zdarzenie miało miejsce podczas wykładu głoszonego w jednej ze szkół w Tbilisi.

Margwelaszwili stwierdził, że długa i bogata historia Gruzji pokazuje, że możliwa jest pokojowa koegzystencja ludzi różnych przekonań, narodowości i poglądów, jednak kwestia małżeństwa jest już uregulowana w gruzińskim prawie – małżeństwem nazywany jest związek dwóch osób różnych płci.

Według głowy państwa 99,9% ludności Gruzji uważa legalizację ślubów osób tej samej płci za niedopuszczalną, a sam temat nieustannie przewija się w debacie publicznej, aby odciągnąć uwagę ludzi od prawdziwych problemów, z jakimi boryka się leżące na Kaukazie państwo.

Dlaczego wywołujemy burzę w szklance wody? Odpowiedź jest prosta – żeby nie mówić o miejscach pracy, szkolnictwie, kulturze, zamiast tego bardzo dobrym, dla niektórych, rozwiązaniem jest rozmawianie z tobą o jakoby europejskiej tradycji” – powiedział Margwelaszwili.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Józef Gawron, źródło: Interfax

...

Zobacz również