Morze ludzi w Gdańsku. Zdjęcie ku czci Adamowicza przejdzie do historii

Morze ludzi w Gdańsku. Zdjęcie ku czci Adamowicza przejdzie do historii

Prezydent Gdańska zmarł dziś po ponad pięciogodzinnej operacji na otwartym sercu. Mężczyzna został publicznie zaatakowany przez nożownika podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Cała Polska pogrążyła się w żałobie, a ludzie zaczęli wychodzić na ulice.

Prezydent Gdańska był osobą cenioną nie tylko w rządzonym przez siebie mieście, ale i w całej Polsce. Śmierć mężczyzny wstrząsnęła Polakami, którzy nadal mają nadzieje, że całą ta sytuacja to tylko zły sen. Niestety, tragedia ta wydarzyła się naprawdę, na dodatek na oczach setek ludzi radośnie kwestujących na rzecz WOŚP.

Prezydent Gdańska nie żyje. To, co dzieje się teraz w całej Polsce wzrusza do łez

Polacy tłumnie zebrali się w najważniejszych punktach w Polsce. Pawła Adamowicza pożegnały miliony osób, których wrażliwość i ogromny ból nie pozwalały na pozostanie w domach. W największych miastach zorganizowane zostały marsze przeciwko nienawiści, które miały być manifestem ludzi na nich zgromadzonych. Chociaż wydarzenia z wczorajszego wieczora i dzisiejszego popołudnia należą do wyjątkowo tragicznych, to trzeba przyznać, że zdecydowana większość Polaków zachowała się wzorcowo. Dziś nie ważne były podziały, poglądy polityczne oraz opinie. Ważne było, aby pokazać swoją siłę i sprzeciwić się obecnej sytuacji. Zdjęcia, w których posiadaniu jest redakcja Pikio.pl, rozgrywają serce. Najbardziej wzruszającą fotografią bez dwóch zdań jest ta pochodząca z facebookowego fanpage'a o nazwie "Areovideo". Autorowi zdjęcia, Michałowi Czachorowskiemu, udało się uchwycić rzecz niesamowitą - gdańską starówkę zalaną tłumem zmagających się z ogromnym żalem ludzi. Wszystkie zdjęcia znajdą państwo na samym dole artykułu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Strata, z którą trudno jest sobie poradzić. Internauci żegnają się z Pawłem Adamowiczem

W sieci nietrudno jest się teraz natknąć na komentarze rozgoryczonych internautów. Wszyscy zadają sobie tylko jedne pytanie - czemu? - Jest moc. Szkoda tylko, że potrafimy się zjednoczyć jedynie w obliczu tragedii - napisała pod zdjęciem jedna z kobiet. - Gdańsk... jesteście wspaniali!! Tyle was tam było!! Oj dumny z Was jest Prezydent!! Niech spoczywa w spokoju - napisał ktoś inny. - Tylko w obliczu tragedii... I na jak długo ? Fajny obrazek. Budujący. Ale serca Polaków są jak taka gąbka mocno przesiąknieta nienawiścią i zawiścią. Teraz trochę obciekną i wszystko wróci do "normy"... Jakich ja czasów dożyłem. Jak to dzisiaj ktoś powiedział wstając od mikrofonu i dziękując swoim współpracownikom "Dziki kraj. Dziki kraj." - zauważyła kolejna osoba. Prezydent Gdańska Fot. Facebook: Aerovideo, Michał Czacharowski Prezydent Gdańska Fot. Pikio.pl Prezydent Gdańska Fot. Pikio.pl Prezydent Gdańska Fot. Pikio.pl ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. HANIEBNE słowa arcybiskupa Gądeckiego o mordercy Adamowicza. „Potrzebuje większego współczucia niż zabity”
  2. Anna Lewandowska oderwana od rzeczywistości? Trenerka rozwścieczyła tysiące Polek
  3. Kościół ponad podziałami. Arcybiskup Głódź w nocy wyruszył do szpitala, w którym przebywa Adamowicz
  4. Wiek Elżbiety Jaworowicz zadziwia. W czym tkwi sekret jej młodego wyglądu?
  5. Ile zarabia Maryla Rodowicz? Gwiazda inkasuje POTĘŻNE kwoty za koncerty
   
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News