Andrzej Duda, który od pewnego czasu ma bardzo napięte relacje z Prawem i Sprawiedliwością, udzielił mocnego wywiadu Bogdanowi Rymanowskiemu, dziennikarzowi znienawidzonego przez partię TVN. Prezydent udzielił kilku mocnych wypowiedzi, które odbiły się w mediach szerokim echem.

Prezydent Duda poruszył w wywiadzie dla TVN kilka bardzo ważnych kwestii, m.in. opowiedział o swoich relacjach z Antonim Macierewiczem oraz o potencjalnej zmianie premiera.

ZOBACZ TAKŻE: Duda właśnie DOBIŁ Kaczyńskiego! Przejmuje jego ministerstwo

„Sprawa otwarta”

Andrzej Duda udzielił wielu ciekawych odpowiedzi na tematy związane z działalnością PiS. Prezydent stwierdził, że Kaczyński może niebawem zostać premierem.

– To jest zawsze kwestia otwarta. Proszę pamiętać, że pan Jarosław Kaczyński stoi na czele większości parlamentarnej. (…) Ten, kto stoi na czele tej większości, czyli pan Jarosław Kaczyński, jest osobą decyzyjną. I to naturalne, że prezydent rozmawia z takim politykiem. Byłoby to naturalne, tak jest w większości krajów. Ale to decyzja tego obozu, to stamtąd przychodzi wskazanie na premiera – powiedział prezydent.

Duda jednocześnie pochwalił obecnie sprawującą urząd premiera, Beatę Szydło.

Bardzo się cieszyłem, kiedy pani premier obejmowała urząd. To była szefowa mojego sztabu. Jest premierem od dwóch lat i to jest jej wielki sukces (…). To, że utrzymuje wysokie notowania to jest jej sukces i sukces jej ekipy – powiedział Duda.

Prezydent nie ujawnił żadnych personaliów związanych z rekonstrukcją rządu, jednak brał udział w rozmowach na temat przyszłości rządu.

– Nie, nie rozmawialiśmy jak może wyglądać przyszły rząd. Jeśli już to o ocenach konkretnych ministrów – oznajmił Duda.

Na czym polegały „ubeckie metody”?

W rozmowie z Rymanowskim Duda ujawnił również na czym polegały „ubeckie metody”, które stosował Antoni Macierewicz.

– Pamiętam, że z prezydentem Kaczyńsim bardzo nerwowo i ze wstrząsem zareagowaliśmy, kiedy najpierw pan minister Waszczykowski, a później minister Macierewicz zostali pozbawieni dostępu do informacji niejawnych. (…) Bardzo mi przykro, że dzisiaj wobec moich współpracowników stosuje się te same metody – wyjaśnił Andrzej Duda.

Duda zaskoczył również życzeniami dla… Nowoczesnej, w której niedawno odbyły się wybory przewodniczącego.

– Odbyły się wybory, gratuluję bardzo serdecznie, powodzenia w działaniu. Wierzę, że w działaniu dla dobra Rzeczypospolitej – powiedział Duda.

Źródło: wp.pl

ZOBACZ TAKŻE: Duda ZDECYDOWAŁ ws. wyjścia Polski z UE! Cały kontynent sparaliżowany

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]

Spod jakiego znaku Zodiaku są najbardziej wpływowi polscy politycy? [ZOBACZ!]

...

Zobacz również