Prezydent Andrzej Duda, który uczestniczył w obchodach 90. rocznicy urodzin Gdyni został wygwizdany przez ok. 250 mieszkańców i lokalnych działaczy Komitetu Obrony Demokracji. Na miejscu odbyła się również kontrmanifestacja zwolenników Prawa i Sprawiedliwości. 

Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w uroczystościach jubileuszowych miasta odbywających się w gdyńskim Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej. Według różnych szacunków przed budynkiem czekało na niego ok. 250 mieszkańców Gdyni i lokalnych działaczy Komitetu Obrony Demokracji. Podczas manifestacji z głośników popłynęła m.in. wypowiedź jeszcze kandydata na prezydenta, Andrzeja Dudy, który zapewniał – w nawiązaniu do działalności Bronisława Komorowskiego – że bycie prezydentem nie może oznaczać bycia notariuszem rządu (nawiązanie przeciwników prezydenta do jego często bardzo szybkiego podpisywania ustaw uchwalanych przez PiS). Naprzeciwko manifestacji przeciwników obecnej głowy państwa zorganizowana została stuosobowa kontrmanifestacja zwolenników Prawa i Sprawiedliwości.

Obydwie manifestacje zaczęły się przekrzykiwać. Na każde hasło przeciwników Dudy tj. „Wolność, równość, demokracja” czy „Tu jest Gdynia, nie Budapeszt” zwolennicy PiS odkrzykiwali „Precz z komuną”, „Targowica”.

W momencie gdy pod teatrem pojawił się prezydent, jego przeciwnicy zaczęli gwizdać i skandować hasło „Marionetka, marionetka!”.

Oto jak Gdynianie witali Dudę który przybył na uroczystości 90-lecia miasta Gdynia (10-go lutego, 1926)

Posted by Mark Tucholski on 10 luty 2016

 

https://www.youtube.com/watch?v=aRe338K8nRY

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: wyborcza

Zobacz również