Takiego obrotu sytuacji nikt się nie spodziewał, nawet sam prezydent Andrzej Duda. Na spotkaniu z m.in. posłami Nowoczesnej, padły słowa, które wszystkim tam obecnym na pewno utkwią na długo w pamięci.

Kilka tygodni temu odbyło się spotkanie, na które do Pałacu Prezydenckiego zaproszono przedstawicieli klubów parlamentarnych aby dokonać konsultacji.  Prezydent Andrzej Duda przedstawiał wówczas swoje projekty ustaw dotyczących zmian w KRS i Sądzie Najwyższym. Jedna partia jednak wyróżniła się z pozostałych. Jak relacjonuje tygodnik „Sieci”, rozmowy z Nowoczesną  – wyglądały burzliwie.

 – Odpytywała prezydenta jak lekarz namolnego pacjenta, nie pozwalała mu przy tym nic powiedzieć. Perorowała, tokowała, ględziła, nie dała dojść do słowa ani Petru, ani dwóm starszym koleżankom – opisują rozmowy i zachowanie jednej z posłanek N. Robert Mazurek i Igor Zalewski w tygodniku „Sieci” .

Nie wytrzymał nawet Ryszard Petru. Z relacji wynika, że lider partii „coś szybko nabazgrał na kartce” i przez posłankę Lubnauer przekazał ją do Gasiuk-Pihowicz. Na kartce według doniesień, widnieć miał niebagatelny nakaz „zamknij się”. Co na to posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz? To absurd – stwierdziła  na antenie radia RDC.

Z informacji z kuluarów spotkania wynika, że o całej sytuacji dowiedział się obecny tam prezydent, który „był w ciężkim szoku”, a tyrada Gasiuk-Pihowicz była dla niego „bolesnym doświadczeniem”.

...

Zobacz również

Jakie wykształcenie ma Petru? Zaskakujące! 10 interesujących faktów z jego życia