Prezydent Duda totalnie szokuje. "Marsz Niepodległości zaszkodził Polsce!"

Prezydent Duda totalnie szokuje. "Marsz Niepodległości zaszkodził Polsce!"

Nikt się nie spodziewał, że Andrzej Duda powie coś takiego. Prezydent dosadnie wyraził się o Marszu Niepodległości, czym narobił sobie rzesze wrogów na prawicy. 

Minął tydzień od marszu z 11 listopada i dalej jest o nim głośno. W Unii Europejskiej przegłosowano rezolucje, by Polska potępiła Marsz Niepodległości i odcięła się od głoszonych tam haseł. Prawo i Sprawiedliwość z Beatą Szydo na czele chwali marsz i twierdzi, że to był "marsz patriotów". Nieco inne zdanie w tej kwestii zdaje się mieć prezydent.

Skandaliczne hasła

Andrzej Duda ocenia, że na marszu widać było hasła, które w ogóle nie powinny się tam znaleźć. Zdaniem prezydenta organizator powinien interweniować i wyciągnąć konsekwencje z takiego czynu. - Tam były hasła, które być tam nie powinny i z którymi żaden uczciwy człowiek w Polsce zgodzić się nigdy nie powinien - twierdzi Duda. Ale to był 60 tys. tłum, w którym może się zdarzyć taka sytuacja, że ktoś rozwinie taki transparent - dodaje jednak. W opinii prezydenta ludzi na marszu, którzy mieli takie transparenty ze sobą, było naprawdę bardzo mało. Reszta, czyli zdecydowana większość uczestników, to ludzie którzy przyszli tam z patriotycznych pobudek.

Manipulacja się udała

- To byli ludzie, którzy przyszli z patriotycznych pobudek w radosnej atmosferze świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości. Uczciwi ludzie, normalni obywatele o uczciwych, praworządnych poglądach - uważa prezydent. Na koniec prezydent dodaje, że nie wie, czy skandaliczne transparenty to była prowokacja, ale jeżeli ktoś się jej dopuścił, to bardzo zaszkodził Polsce i manipulacja mu się udała. Źródło: wprost.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News