Za sprawą rewelacji związanych z aferą Amber Gold Donald Tusk ma coraz gorsze notowania wśród polskich obywateli. Ten moment słabości postanowił wykorzystać prezydent Andrzej Duda.

Przewiduje się, że obecny przewodniczący Rady Europejskiej w 2020 roku stanie w szranki w wyborach prezydenckich z walczącym o reelekcję Andrzejem Dudą. Prawdopodobnie właśnie dlatego Prezydent RP postanowił uderzyć teraz w Tuska.

Co przewodniczącemu RE nie podoba w wypowiedzi Premier w Auschwitz? Jakiego państwa polskiego by chciał? Słabego? Teoretycznego? – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Komentarz dotyczy sprawy sprzed dwóch tygodni, kiedy to Donald Tusk skrytykował premier Beatę Szydło za jej słowa w Oświęcimiu, które wiele osób uznało za porównanie więźniów Auschwitz Birkenau do syryjskich uchodźców. Fakt, iż Prezydent RP dopiero teraz zdecydował się skomentować sprawę, wzbudził zdziwienie wśród opinii publicznej.

Eksperci zauważają jednak, że nagłe „przebudzenie” prezydenta Andrzeja Dudy może być spowodowane nowymi informacjami związanymi z Donaldem Tuskiem dotyczącymi sprawy Amber Gold, a także sukcesem w ostatnich sondażach. Według nich obecny prezydent pokonałby Donalda Tuska w wyborach w 2020 roku. Internauci komentują więc, że „Prezydent Duda poczuł zapach krwi”.

twitter.com/prezydentpl

źródło: twitter.com/prezydentpl

...

Zobacz również