Prezydent Duda o pożarze Notre Dame: "Tragedia dla ludzi wierzących"

Prezydent Duda o pożarze Notre Dame: "Tragedia dla ludzi wierzących" Źródło: YouTube - prezydentpl

Andrzej Duda postanowił zająć swoje stanowisko w sprawie wielkiej tragedii, która rozegrała się w Paryżu. Bezcenny pomnik i świadek historii, jakim była Katedra Notre Dame sypie się na oczach milionów ludzi na całym świecie. Prezydent Polski jest bardzo wstrząśnięty wielka tragedią, rozgrywającą się na ulicach stolicy Francji.

Andrzej Duda, jak i cała światowa opinia publiczna, jest wstrząśnięty tym, co stało się w stolicy Francji. Legendarna katedra Notre Dame, która przez całe wieki inspirowała wielkich twórców i była świadkiem najważniejszych wydarzeń w historii Francji, zajęła się płomieniami, które zostały wywołane najprawdopodobniej przez robotników biorących udział w pracach remontowych na szczycie budowli. Prezydent Polski przekazał kondolencje wszystkim wierzącym i ludziom sztuki i kultury, którzy stracili dzisiaj prawdziwą perełkę.

Andrzej Duda zajmuje stanowisko w sprawie Notre Dame

Kultowa katedra Notre Dame jest obecnie na oczach całego świata, który z zapartym tchem czeka na informację dotyczące przebiegu pożaru w budowli. Wiele zabytków i artefaktów europejskiej kultury mogło przestać istnieć. Tak bezcenne artefakty, jak korona cierniowa Jezusa czy krzyż, na którym go ukrzyżowano są jednymi z najważniejszych dla historii chrześcijaństwa. Andrzej Duda, widocznie poruszony tragedią, postanowił odnieść się do niej i złożyć oficjalne wyrazy współczucia.

- W marcu Saint-Sulpice, dziś Katedra Notre Dame. Tragedia dla ludzi wierzących, katastrofa dla światowej kultury i sztuki. Przejmujące chyba dla wszystkich... - napisał Prezydent RP na swoim Twitterze

Polacy przejęci pożarem

O tym, jak wielką, światową tragedią jest ogień trawiący Notre Dame przekonać się możemy czytając komentarze pod prezydenckim wpisem. Polacy tłumnie zaczęli przesyłać wyrazy wsparcia dla Francuzów pogrążonych w żałobie po dzisiejszej, przerażającej informacji.

- Smutne. Przejmujące. Nasze, bo europejskie dziedzictwo ginie na naszych oczach.

- Symboliczny początek Wielkiego Tygodnia

- Wielka tragedia dla każdego Europejczyka - czytamy w internecie.

Swoje zdanie wyraził także Donald Tusk, który zapewnił, że cała Europa solidaryzuje się ze stolicą Francji w tak ciężkim momencie.

- Nasza Pani z Paryża jest Panią całej Europy. Wszyscy solidaryzują się z Paryżem - stwierdził były premier na swoich social mediach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiany aktor „M jak Miłość” zmarł na raka trzustki. Do końca nie tracił nadziei
  2. Marek Piekarczyk stracił dziecko. Wstrząsające wspomnienie: „Zrobili sobie imprezkę na oddziale”
  3. Wiemy, jaką fortunę zgarnie dziecko Meghan Markle. To naprawdę zatrważająca suma
  4. Biedronka znów przygotowała petardę dla dzieci. Klienci będą się o to zabijać!
  5. Żona Waldusia z "Kiepskich" w rozpaczy. Twierdzi, że aktor chce ją zniszczyć, oprócz tego żąda od niej alimentów
  6. Lekarze twierdzili, że nie ma dla niego wolnego łóżka w szpitalu. Nie żyje Marcin

źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News