Wypadek kolumny prezydenckiej w Lublinie rzekomo zdarzył się w piątek ok. godziny 23:30 na ul. Kraśnickiej w Lublinie. Prezydent obecny był tego dnia na meczu inauguracyjnym Euro U-21.

Informacje rozpowszechnił miejscowy radny Bartosz Margul. Internauci szybko podchwycili temat i ogłosili „zaliczenie miesiąca”, czyli stłuczkę rządowego pojazdu. 

Dowodzić autentyczności informacji ma film z miejskiego monitoringu, na którym rzeczywiście widać  stłuczkę. Nie uczestniczy w niej jednak samochód z prezydentem Rzeczpospolitej w środku.

Uczestniczyły w niej pośrednio natomiast pojazdy policyjne, które były obecne na skrzyżowaniu w momencie stłuczki dwóch cywilnych samochodów. Policjanci znajdujący się w kolumnie wracali z meczu Polska-Słowacja, gdzie ochraniali organizacje wydarzenia.

Prawdą jest, że kolumna pojazdów uprzywilejowanych, z która podróżował Andrzej Duda przejeżdżała w tym miejscy, lecz było pół godziny przed wypadkiem.

– Z całą pewnością nie było żadnej kolizji z udziałem kolumny prezydenta – zapewnił nas podkom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie

https://youtu.be/tC_NuLAhuC4

źródło: wp.pl

...

Zobacz również