Trzaskowski zwrócił się wprost do Dudy. Już nie ma odwrotu

Trzaskowski zwrócił się wprost do Dudy. Już nie ma odwrotu Źródło: WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, skierował swoje słowa wprost do Andrzeja Dudy. Ten drugi może poczuć się mocno rozczarowany, jednak nie ma już odwrotu. Rywal postawił sprawę jasno, wszystko wyjaśni się w ciągu najbliższych kilku dni.

Prezydent Andrzej Duda według wstępnych wyników exit poll wygrał wyścig o reelekcję. Wygrał o 0,8% - uzyskał 50,4% poparcia. Chociaż na wiecu przemawiał uśmiechnięty i pewny, że przewaga zostanie utrzymana, słowa Rafała Trzaskowskiego mogły mocno go ubodnąć.

Andrzej Duda świętuje zwycięstwo. Prezydent wyszedł z pewną propozycją

Na wiecu w Pułtusku można było zobaczyć prawdziwą fetę. Andrzej Duda wraz z małżonką oraz córką przemawiał ku radości zgromadzonych. Podczas wystąpienia postanowił wyjść z pewną propozycją do Rafała Trzaskowskiego, który zdobył 49,6% głosów.

- Ale chcę w tym momencie i z tego miejsca zaprosić dzisiaj jeszcze i na dziś do Pałacu Prezydenckiego pana Rafała Trzaskowskiego z jego małżonką na godzinę 23. Ja wiem, że późno, ale myślę, że nikt z nas nie będzie dzisiaj do późnych godzin spał. Chciałem zaprosić pana Rafała Trzaskowskiego, żebyśmy sobie podali rękę, i żeby ten uścisk dłoni zakończył tą kampanię - mówił Andrzej Duda podczas wiecu w Pułtusku.

Rafał Trzaskowski odpowiedział krótko na zaproszenie rywala

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rafał Trzaskowski postanowił ustosunkować się do zaproszenia w mediach społecznościowych. Prezydent Warszawy jasno określił swoje stanowisko - w pałacu dziś się już nie pojawi.

- Nasze wspólne spotkanie to dobry pomysł, Panie prezydencie @AndrzejDuda. Dziękuję. Najodpowiedniejszym momentem wydaje się czas zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów przez PKW - napisał Rafał Trzaskowski za pośrednictwem Twittera.

Dzisiaj grzeje: 1. Tuż po wyborach Szumowski wydał komunikat do wszystkich Polaków. Chodzi o stan epidemii

2. Karetka czołowo zderzyła się z samochodem osobowym. W środku był pacjent

Cezary Tomczyk, szef sztabu Rafała Trzaskowskiego, także zabrał głos w tej sprawie. W rozmowie z dziennikarzami stwierdził, że kandydat zdecydowanie chciałby spędzić dzisiejszy wieczór w towarzystwie rodziny. Szef sztabu powiedział również, że do spotkania z Andrzejem Dudą dojdzie prędzej czy później.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielki pokaz patriotyzmu Justyny Kowalczyk. Opowiedziała, ile jechała na wybory, wielkie brawa
  2. Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotu
  3. Kluczowa wiadomość dla milionów Polaków. Zapadła ostateczna decyzja ws. podwyżek cen, nikt nie uniknie jej rezultatu
  4. Tragedia na weselu w Wielkopolsce. Potwierdzono wieści o ponad 70 osobach
  5. Janina Ochojska nie wytrzymała. Padły bardzo mocne słowa po wynikach wyborów
  6. Kinga Duda nie dostała karty i musiała w pośpiechu opuścić lokal wyborczy. Wiemy, co działo się później

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News