Prezydent podzielił się swoją opinią dotyczącą noszenia maseczek
Piotr Molecki East News
Agata Jaroszewska - 3 Sierpnia 2020

Prezydent oficjalnie wypowiedział się na temat noszenia maseczek. Wielu się zbulwersuje

Prezydent podzielił się wyjątkowo kontrowersyjną opinią na temat obowiązku zakrywania ust oraz nosa. Dziennikarz zapytał głowę państwa o to, co sądzi na ten temat. Wielu osobom jego odpowiedź nie przypadnie do gustu. Słowa wypowiedziane przez Andrzeja Dudę nijak mają się do obecnej sytuacji oraz zaleceń wydawanych przez rządzących.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził ostatnio Wawel, gdzie często pojawia się w celu oddaniu hołdu tragicznie zmarłej parze prezydenckiej. Kraków to także miasto, z którego pochodzi prezydent, lecz jego ostatnia wypowiedź może zbulwersować wszystkich, nie tylko mieszkańców tego miasta. Dziennikarz zapytał głowę państwa o jego stosunek do obowiązku noszenia masek lub przyłbic.

kot zdjęcie test osobowościZdjęcie podzieliło internautów. Kot idzie w górę czy w dół?Czytaj dalej

To, co powiedział prezydent, stoi w sprzeczności ze stanowiskiem resortu

Prezydent podzielił się niesamowicie kontrowersyjną opinią na temat obowiązku zakrywania ust oraz nosa. Dziennikarze Polsat News zdecydowali się na zadanie pytania, czy w czasie epidemii konieczne są spotkania i rozmowy z ludźmi na ulicy w czasie, gdy zarówno prezydent, jak i przechodnie nie stosują się do panujących przepisów.

Ostatnio szef resortu zdrowia, Łukasz Szumowski w rozmowie z TVP Info jasno stwierdził, że nikt nie jest zwolniony z tego obowiązku. W przypadku odczuwania dyskomfortu w czasie noszenia maseczki, można skorzystać na przykład z przyłbicy, która w żadnym stopniu nie utrudnia oddychania. Słowa Andrzeja Dudy to zupełne przeciwieństwo apelu skierowanego przez ministra zdrowia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nowotwór powiedział tacie 3 słowaUmierający na raka 9-latek powiedział tacie 3 słowa. Każdy rodzic zaleje się łzamiCzytaj dalej

Prezydent może swoją postawą oburzyć wiele osób

- Jesteśmy póki co na otwartej przestrzeni, na wolnym powietrzu; oczywiście apeluję o zachowanie dystansu i jeżeli ktoś może, to oczywiście też zachęcam do noszenia maseczek. Natomiast nie każdy może, nie każdy lubi, a jesteśmy na wolnym powietrzu - tak na pytanie dziennikarzy Polsat News odpowiedział prezydent Andrzej Duda, który w czasie swojej wizyty na Wawelu świadomie łamał obowiązujące przepisy. W czasie, gdy Polacy poddawani są kontrolom i karani wysokimi mandatami, prezydent spaceruje krakowskimi ulicami i prowadzi rozmowy, nie korzystając ze środków ochrony osobistej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Za monetę o wartości 5 zł możesz dostać fortunę. Musisz zwrócić uwagę na jeden szczegół

2. Widzisz podobny znak obok swoich drzwi? Uwaga, policja ostrzega, możesz być w poważnym niebezpieczeństwie

3. WHO jednogłośnie podjęło ważną decyzję. Dotyczy epidemii koronawirusa

Andrzej Duda jest dobrej myśli

Mimo lekceważenia przepisów mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii prezydent Andrzej Duda jest wyjątkowo dobrej myśli. Uważa, iż duża ilość zakażeń koronawirusem, to nic innego jak wynik zwiększenia liczby przeprowadzanych testów. Jednocześnie podkreśla, że sposób walki z epidemią i duża wykrywalność zakażonych to dobrze przemyślana systemowa strategia walki z zagrożeniem, jakim jest wirus SARS-CoV-2. Przypominamy, że zakrywanie ust i nosa oraz obowiązek utrzymywania bezpiecznego dystansu to obowiązek każdego obywatela, bez względu na pełnioną funkcję.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nieoficjalnie: Uwielbiana gwiazda z „Królowych życia” wylądowała w areszcie. Zrobiła niewybaczalną rzecz
  2. Piotr Żyła rozwścieczył Justynę do granic możliwości. Pokazał swoją nową ukochaną na oczach tysięcy Polaków (FOTO)
  3. ZUS wydał pilny komunikat dla wszystkich Polaków. Sprawa jest poważna, sypną się ogromne kary
  4. Porażające doniesienia brytyjskiej prasy. Harry zniknął
  5. Fatalny finał wesela. Nagle rzucił się na swoją ukochaną, nikt nie mógł przewidzieć, co zrobi potem
  6. Uwaga, niebawem będą dzwonić do części Polaków. Wiemy o co chodzi, lepiej się przygotować
  7. Nagłe oświadczenie Biedronki. Sieć ostrzega klientów, oszustwo na ogromną skalę
  8. Gwiazda Polsatu błaga wszystkich swoich fanów o wielką sumę pieniędzy. Aktorka znana jest ze zdrowego odżywiania
  9. Sanepid wydał pilny alarm. Konkretna grupa Polaków jest zagrożona

Stworzyła wyjątkową suknię ślubnąZrobiła suknię ślubną z papieru toaletowego. Piorunujący efekt, nie da się oderwać oczuCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News