Prezes TVP na pewno wyróżnia się na polskiej scenie medialnej. Były polityk otrzymał konkretne zadanie, które wykonuje bez mrugnięcia okiem. Niedawno Jacek Kurski udzielił wywiadu, w którym pokazał, jak bujne i oderwane od rzeczywistości jest jego mniemanie o działaniach Telewizji Polskiej.

Prezes TVP w swoim drugim podejściu do kierowania publiczną telewizją wprowadza wiele daleko idących zmian. Nie ważne, jak są one odbierane przez telewidzów, ważne, co sądzi o nich sam zainteresowany. W jednej z najnowszych opublikowanych rozmów z Jackiem Kurskim padły słowa, po których reakcją wielu czytelników było jedynie pacnięcie się w czoło.

Prezes TVP powiedział to o „Wiadomościach”. Aż trudno uwierzyć

Na pewno kierownictwu TVP nie można odmówić tego, że po wejściu „dobrej zmiany” udało się im jeszcze bardziej rozsławić „Wiadomości”. Słynne paski i sposób przedstawienia konkretnych zagadnień cały czas budzi wiele kontrowersji, co na pewno nie pozwoli zniknąć głównemu magazynowi informacyjnemu z ust Polaków.

Na łamach „Tygodnika Solidarności” Jacek Kurski potwierdził, że jego wizja świata jest zdecydowanie rozbieżna z wieloma głosami dochodzącymi z zewnątrz TVP.

– Telewizja Polska jest jedynym dużym wpływowym medium, które pokazuje prawdę o Polsce, o dobrej zmianie. Inne wielkie środki masowego przekazu pokazują obraz nieprawdziwy lub w najlepszym przypadku niepełny – stwierdził prezes TVP.

Oczywiście nie zabrakło powtarzanego niczym mantra stwierdzenia, według którego, wszystkie pomiary oglądalności zlecone nie przez TVP są błędne.

– Chcę wierzyć w to, że Nielsen sam jest wprowadzany w błąd z powodu zbyt małego panelu lub innych niedoskonałości metody, które mogą sprzyjać naszym konkurentom – dodał Kurski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Milionerzy: Widzowie w szoku! Nikt nie wiedział tego o Urbańskim

Dosyć nieoczekiwanie, prezes TVP przyznał się do bardzo dobrego działania propagandowego na rzecz obecnej władzy.

– Jeśli dobra zmiana po trzech latach wściekłego na nią ataku ma notowania wyższe lub porównywalne, niż miała, kiedy wygrywała wybory, to znaczy, że w sposób misyjny, prawdziwy i masowy jej przekaz dociera do znaczącej części społeczeństwa. TVP jest jedynym medium, które to zapewnia. To jest coś weryfikowalnego i oczywistego – stwierdził w wywiadzie.

Jacek Kurski postanowił również odnieść się do wszystkich głosów negatywnie oceniających „Wiadomości”. Stwierdził, że program jest liderem w swojej kategorii, a jego statut jest niezagrożony.

– „Wiadomości” są potęgą, najbardziej oglądanym programem informacyjnym w Polsce – podsumował szef Telewizji Polskiej.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Skandal w „Jaka to melodia?”! Widzowie chcą roznieść Norbiego 
  2. Zdjęcie siostry Kożuchowskiej wryło fanów w ziemie! Jak Bliźniaczki, dwie krople wody 
  3. Ile zarabia Katarzyna Figura? Zarobki gwiazdy wprawiają w osłupienie
  4. Katarzyna Warnke: wiek gwiazdy zaskakuje. Jej mąż jest dużo młodszy
  5. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana 

 

Disco polo i mafia. Fani wciąż nie mogą uwierzyć we wstrząsające fakty