Małgorzata Gersdorf, pierwsza prezes Sądu Najwyższego w wystąpieniu przed Komisją Praw Człowieka w Senacie odniosła się do zarzutów formułowanych wobec niej. Wyraziła się także niepochlebnie o osobach demonstrujących gmachem Sądu. 

Podczas prezentowania sprawozdania z działalności kierowanej przez nią instytucji za rok 2016, skrytykowała także osoby jej nieprzychylne i ich bardzo osobiste obelgi w jej stronę.

Chodzi o instalację, która pojawiła się przed budynkiem Sądu, a przedstawia ona „drogę kariery” Małgorzaty Gersdorf przyozdobioną kobiecą bielizną. Ma ona sugerować, że kobieta zdobyła swoją posadę uprawiając prostytucję.

– To uwłacza godności państwa i nikt na to nie reaguje. To jednoznacznie wskazuje, że jest to kariera przez łóżko. Nie mogę tego tak zostawić – cytuje słowa prezes SN stacja RMF FM.

W marcu tego roku część posłów PiS podważyła zgodność przepisów, na podstawie których Gersdorf otrzymała swoje stanowisko zgłaszając wątpliwości do Trybunału Konstytucyjnego. Od tego czasu partia rządząca naciska prezes do dymisji.

źródło: fakt.pl

...

Zobacz również