Beata Szydło wystąpiła na konferencji zorganizowanej przez uczelnię ojca Tadeusza Rydzyka. Było to podsumowanie programu ,,Rodzina 500+”, który wszedł w życie rok temu. Ku zdziwieniu zgromadzonych odniosła się również do popełnionych błędów.

Ma on przełomowe znaczenie. Pieniądze trafiają do rodzin, by pomoc wychowywać dzieci. Niektórzy mówią, że to nic wielkiego, a przecież nikt przed nami tego nie zrobił – mówiła polska premier, o flagowym programie Prawa i Sprawiedliwości w czasie konferencji ,,Firmy rodzinne szansą polskiej gospodarki”.

Podkreślała również wartość rodziny jako symbolu obecnego rządu oraz całej Polski. Stwierdziła, że nasz kraj stał się przykładem dla innych w kwestii prowadzania polityki prorodzinnej. Premier przyznała również, że jej rządy nie są pozbawione błędów.

Każdego dnia musimy sobie powtarzać dwa słowa: pokora i praca, bo też popełniamy błędy. Czasami można ich było uniknąć, gdyby było więcej refleksji. To jest nasze wielkie wyzwanie, byśmy potrafili się uderzyć w piersi i przyznać, że musimy się w pewnych rzeczach poprawić – tłumaczyła Beata Szydło.

Premier prawdopodobnie miała na myśli między innymi pamiętne głosowanie na przewodniczącego Rady Europejskiej. Nawiązując do słów francuskiego prezydenta – Franious’a Hollande’a – o funduszach strukturalnych podkreślała, że zasady są ważniejsze od pieniędzy.

Kilkanaście miesięcy pracy rządu to była polityka, którą chcieliśmy pokazać, ze można w Polsce rządzić inaczej – podsumowała swoją pracę polska premier.

...

Zobacz również