Premier Mateusz Morawiecki Wszystkich Świętych
Pixabay GoranH
Joanna Szwalikowska - 29 Października 2020

Padła konkretna data. Wejdą zasady dotyczące m.in. Wszystkich Świętych

Premier Mateusz Morawiecki podczas cotygodniowej czwartkowej konferencji prasowej poinformował o bieżącej sytuacji epidemiologicznej w związku z pandemią koronawirusa. Padła również konkretna data. Wejdą zasady, które między innymi dotyczą Wszystkich Świętych.

Premier Mateusz Morawiecki wziął dziś udział w konferencji prasowej razem z minister zdrowia Adamem Niedzielskim w sprawie bieżącej sytuacji epidemiologicznej w Polsce, która z każdym dniem staje się coraz bardziej poważna.

Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuNieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuCzytaj dalej

Premier Mateusz Morawiecki oficjalnie zapowiedział, wejdą zasady dot. m.in. Wszystkich Świętych

W czwartek niedługo po godzinie 10 Ministerstwo Zdrowia opublikowało dobowy raport dotyczący pandemii koronawirusa. Niestety, po raz kolejny padł rekord nowych zakażeń, pękła kolejna bariera - 20 156 nowych przypadków zakażenia. Niestety, aż 301 osób zmarło w ciągu ostatniej doby, z czego 46 miało choroby współistniejące.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, szef rządu apelował przede wszystkim do obywateli o przestrzeganie zasad epidemicznych, zwrócił tutaj uwagę na bezpieczeństwo seniorów, a także trwające w całej Polsce protesty sprzeciwiające się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, jaki zapadł 22 października.

- Nie chcemy wprowadzać lockdownu tak długo jak to możliwe - mówił premier podczas konferencji prasowej. Przekazał również informacje dotyczące między innymi wydania wojewodom dyspozycji dotyczących powiększania liczby dostępnych łóżek w szpitalach. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Na zakończenie konferencji tradycyjnie padło po jednym pytaniu od redaktorów. Zapytano między innymi o kwestię obchodów Wszystkich Świętych. Zbliżają się one bowiem wielkimi krokami - Polacy planują odwiedzić swoich bliskich na cmentarzach już w niedzielę, tymczasem nie padła żadna informacja na temat ewentualnych dodatkowych obostrzeń.

Wielu Polaków nieustannie zastanawia się, jak będzie wyglądała sytuacja w kraju oraz czy rząd zdecyduje nagle wprowadzić jakieś obostrzenia, które zaburzą ich dotychczasowe plany. Do tej pory pojawiały się jedynie apele o to, by postarać się odwiedzić swoich bliskich wcześniej i uniknąć tłumów, z jakimi będziemy mieli do czynienia 1 listopada.

- W piątek przedstawimy informacje dot. Dnia Wszystkich Świętych, zasady pracy biurowej i kilka innych tematów, które chcemy uregulować - odpowiedział krótko premier na pytanie o to, czy cmentarze zostaną zamknięte.

Oprócz kwestii cmentarzy, premier zapowiedział również, że poruszony zostanie temat zasad pracy biurowej, a także kilku innych niesprecyzowanych tematów, jakie uregulować chciałby rząd.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. RFM: Minister Zdrowia chce ograniczeń w przemieszczaniu się oraz zamknięcia szkół i części sklepów

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

Jak mówił premier Morawiecki, na ten moment nie planuj się wprowadzenia zupełnego lockdownu. Rząd za wszelką cenę stara się uniknąć tego rozwiązania, ponieważ miałoby ono fatalny wpływ na gospodarkę kraju oraz spowodowałoby ogromny kryzys.

Co takiego planuje rząd w związku z obchodami Wszystkich Świętych? Na odpowiedź na to pytanie, należało będzie zaczekać do jutra i kolejnej konferencji prasowej. Pojawią się również zasady dotyczące pracy biurowej oraz kilku innych spraw, które, zdaniem rządu, wymagają regulacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Ostrzeżenie dla mieszkańców. 4 dzikie zwierzęta na wolności, straż apeluje
  3. Joanna Jędrzejczyk kusi swoim ciałem. Gorące zdjęcie w samym bikini rozpaliło tysiące Polaków (FOTO)
  4. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  5. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  6. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  7. Naukowcy nie mogą uwierzyć. Na księżycu Saturna jest "bardzo dziwna cząsteczka", wyjątkowe odkrycie
  8. Wzmacnia odporność i pozwala zwalczyć najgorsze przeziębienie. Syrop z 3 składników bije rekordy popularnosći
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News