Premier właśnie potwierdził. Niezapowiedziana, ogromna zmiana dla wszystkich uczniów

Premier właśnie potwierdził. Niezapowiedziana, ogromna zmiana dla wszystkich uczniów Źródło: pikio.pl

Premier zapowiedział, jaka zmiana dotknie wszystkich uczniów w Polsce. Takiej decyzji nikt nie mógł przewidzieć, a z pewnością wiele uczniów będzie z niej bardzo zadowolonych.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział ogromną zmianę, która dotyczyć będzie wszystkich uczniów. Nikt się nie spodziewał, że taka decyzja zapadnie. Wiele uczniów z pewnością ucieszy się z tej decyzji. 

Premier zapowiedział zmiany na konferencji prasowej

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w konferencji prasowej w firmie 11 bit studios. Zapowiedział ogromne zmiany, jakie niebawem już wejdą w życie. Okazuje się, że do kanonu lektur wejdzie gra komputerowa. 

- Gry to jest takie polskie okno na świat, to nowoczesna twarz Polski. Przez gry pokazujemy, jak Polacy potrafią być kreatywni i innowacyjni - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Co więcej, Kancelaria Premiera powiadomiła, że "Polska będzie pierwszym krajem na świecie, który wpisze własną grę komputerową "This War of Mine" do kanonu lektur nieobowiązkowych MEN". Premier Mateusz Morawiecki dziś podczas konferencji miał szansę w nią nawet zagrać. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Premier o grze komputerowej "This War of Mine"

- Gry to nie tylko okno na ekranie komputera, to także może być okno na świat. Gry to jest takie polskie okno na świat, to nowoczesna twarz Polski. Poprzez gry pokazujemy, jak Polacy potrafią być kreatywni i innowacyjni. A my takich przemysłów potrzebujemy - podkreślił premier. 

- W przeciwieństwie do tego, jak kojarzy się większość gier komputerowych - strzelanie, gonitwy, szybkie samochody i jeszcze raz strzelanie, w tej grze jest mnóstwo refleksji, sytuacji, w których powinniśmy się postawić jako osoba, która musi przetrwać w otoczeniu wojennym na przykładzie wojny na Bałkanach w Sarajewie - dodał premier

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy muszą uważać, żywioł uderzy z wielką siłą. Czerwone alerty dla 10 województw, poważne zagrożenie zdrowia i życia
2. Pierwsze objawy białaczki. Bardzo łatwo je przegapić

 - Dlatego my również dzisiaj rozważamy, żeby treści z tych gier wchodziły do lektur nieobowiązkowych, żeby mogło się tak stać, że młodzież korzysta z gier, żeby sobie wyobrażać pewne sytuacje nie gorzej, niż czytając książki - zauważył Morawiecki. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fasolka szparagowa z bułką tartą jest ukochanym letnim daniem wielu osób. Niektórzy dodają do niej jeszcze 2 nietypowe składniki
  2. Anna Lewandowska skompromitowała się na Instagramie. Co za wpadka, Robert nie będzie zadowolony
  3. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje Antoni Szarmach
  4. Gwiazda serialu uwielbianego przez Polaków oskarżona o gwałt na 3 kobietach. Ma poważne kłopoty
  5. Większość Polaków popełnia fatalny błąd podczas mycia truskawek. Przez niego stają bardzo szkodliwe, lepiej zmienić metodę
  6. Klinika onkologiczna wstrzymuje przyjęcia nowych pacjentów. Odnotowano koronawirusa u kilkunastu osób

źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News