Premier zdecydował. Rozstrzygnął się los galerii handlowych i innych sklepów

Premier zdecydował. Rozstrzygnął się los galerii handlowych i innych sklepów Źródło: unsplas.com Marcin Kempa

Premier poinformował o oficjalnej decyzji dot. centrów handlowych i pozostałych sklepów. Nie pozostawił już żadnych wątpliwości.

Premier Morawiecki zjawił się piątkowym wieczorem na oficjalnej konferencji dotyczącej obecnej sytuacji w Polsce związanej z panującym na świecie wirusem. Nie da się ukryć, że z dnia na dzień zarażonych przybywa, co poskutkowało m.in. decyzją o 2-tygodniowej przerwy od szkoły. To jednak nie jedyne środki zapobiegawcze, jakie rząd postanowił zastosować. Wiele wątpliwości budził los galerii handlowych oraz innych sklepów, które dotychczas były oblegane przez społeczeństwo. Premier w końcu rozwiał wszelkie wątpliwości. 

Co dalej z galeriami handlowymi i innymi sklepami? Premier zadecydował 

W czasie konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował o wielu nowych krokach, jakie zamierza podjąć polski rząd, by zapobiegać kolejnym zarażeniom koronawirusem. Poruszył m.in. kwestię marketów, mniejszych sklepów oraz centrów handlowych, które od minionej środy są oblegane przez Polaków, robiących zapasy żywności. Premier Morawiecki zaznaczył, że choć sklepy nadal pozostaną otwarte ruch galerii handlowych będzie ograniczony.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Od nocy z piątku na sobotę w Polsce zostanie ograniczona działalność galerii handlowych, a także działalność barów i restauracji. Poza galeriami handlowymi ograniczenia nie obowiązują. Wszystkie sklepy i punkty usługowe, a także bankowe zostają otwarte. Podęliśmy też decyzję o zawieszeniu wszystkich pubów, restauracji, kawiarni, klubów i barów. Ponieważ tam gromadzą się ludzie - poinformował premier Mateusz Morawiecki, dodając, że wszystkie lokale gastronomiczne nadal mogą świadczyć usługi "na wynos". 

Dzisiaj grzeje: 1. Szpitale rozsyłają pilne SMS-y do Polaków. Komunikat najwyższej rangi

2. Lekarz oszacował, ile miesięcy będzie trwać wirus w Polsce. „Musimy szykować siły"

Warto zatem zaznaczyć i jednocześnie zaapelować, by Polacy nie wpadali w panikę. Należy zgromadzić taką ilość żywności, by nie trzeba było koniecznie odwiedzać sklepów każdego dnia. Choć zarządzono, by przez następne tygodnie ograniczyć maksymalnie wyjścia z domu, dzięki otwartym sklepom Polacy nadal mogą robić zakupy. Jednocześnie pamiętajcie o zachowaniu minimum metra odległości od osób kaszlących lub kichających.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W sieci krąży list znanego wirusologa. Znaleźć można w nim wiele cennych wskazówek, które mogą uchronić nas przed zarażeniem
  2. Artur Boruc z objawami koronawirusa. Niepokojące informacje ws. zdrowia Polaka
  3. Z ostatniej chwili: znany dziennikarz Polsatu na kwarantannie z podejrzeniem koronawirusa
  4. Niepokojąca wiadomość dot. 14-letniego syna Małgorzaty Rozenek. Radosław Majdan otrzymał dramatyczny telefon w jego sprawie
  5. Paraliż szpitala na południu Polski. Stwierdzono koronawirusa u lekarza
  6. W Biedronkach zostały zainstalowane nowe kasy z ukrytymi funkcjami. Dobrze je znać

Źródło: gazeta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News