Sytuacja jest bardzo napięta, coraz więcej niebezpieczeństwa. Premier Morawiecki zwołał spotkanie na najwyższym szczeblu

Sytuacja jest bardzo napięta, coraz więcej niebezpieczeństwa. Premier Morawiecki zwołał spotkanie na najwyższym szczeblu Źródło: Piotr Molecki East News

Premier Mateusz Morawiecki zwołał spotkanie na najwyższym szczeblu. Niestety sytuacja z każdą chwilą staje się coraz bardziej napięta. Narastające niebezpieczeństwo stało się powodem pilnego zwołania zebrania w celu ustalenia, jakie dalsze kroki należy podjąć wobec bieżących wydarzeń.

Premier Mateusz Morawiecki pilnie zwołał spotkanie najwyższego szczebla. Z każdą chwilą narasta niebezpieczeństwo, wskutek czego potrzebna jest natychmiastowa reakcja i ustalenie tego, jakie kolejne kroki należałoby podjąć. Ostatnie spotkanie jest reakcją na bieżące wydarzenia przy naszej granicy.

Premier Mateusz Morawiecki pilnie zwołał spotkanie najwyższego szczebla, jego powód to narastające niebezpieczeństwo

Tematem pilnego popołudniowego spotkania zwołanego przez premiera Matusza Morawieckiego była trudna sytuacja, która obecnie panuje na Białorusi. Oprócz premiera wzięli w nim udział pozostali członkowie rządu. Polska, która jest państwem sąsiadującym z Białorusią na bieżąco i z zaniepokojeniem obserwuje sytuację w tym kraju. 

Dziś rano premier skontaktował się z również przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem oraz przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen poprzez list. Szef polskiego rządu zaapelował w nim o zwołanie nadzwyczajnego szczytu Rady Europejskiej. Mateusz Morawiecki odbył również rozmowę telefoniczną z przywódcami unijnymi. Wskazał, że jako państwa Zjednoczonej Europy, powinniśmy podjąć solidarne działania wobec Białorusinów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ursula von der Leyen opublikowała na Twitterze wpis, w którym poinformowała o tym, że odbyła także rozmowę telefoniczną z premierem Mateuszem Morawieckim. Dodała, że rozwój wypadków jest śledzony na bieżąco, a Unia Europejska jest gotowa do wsparcia procesu deeskalacji oraz dialogu, który doprowadziłby do demokratyzacji oraz bliższego i intensywniejszego partnerstwa Unii Europejskiej. 

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami rządu w celu omówienia niepokojącej sytuacji na Białorusi, a także tego, jakie dalsze działania powinien podjąć kraj w panującej obecnie sytuacji. Oprócz premiera w spotkaniu uczestniczyli wicepremierzy: Jadwiga Emilewicz, Piotr Gliński, Jacek Sasin, minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, a także wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne informacje z ostatniej chwili. W nocy zmarł dziennikarz TVP i TVN
2. Pierwsze objawy udaru mózgu. Gdy się pojawią liczy się każda sekunda
3. Minister Szumowski się wygadał. Zdradził, kiedy w całej Polsce wrócą rygorystyczne obostrzenia

Jak wskazuje premier, Polska nie zostanie obojętna wobec wydarzeń, jakie mają miejsce na Białorusi. Wzywa także do działań kraje Unii Europejskiej, by wesprzeć społeczność Białorusi. Możliwa eskalacja konfliktu staje się dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa zarówno Polski, jak i całej Unii Europejskiej. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsająca wiadomość. Nie żyje dziennikarz TVN i TVP
  2. Gwiazdor disco polo przesadził? Wszystko na żywo pokazała TVP, ręce opadają
  3. Potężny wybuch wstrząsnął polską miejscowością. Wśród rannych dziecko, okoliczne zabudowania zniszczone
  4. Niestety, mamy potwierdzenie. Kolejne regiony w Polsce objęte pomarańczową strefą
  5. "Na dobre i na złe" straci kultowego aktora? Fani serialu są zaniepokojeni

Źródło: Premier GOV PL, Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News