premier Mateusz Morawiecki ogłoszenie
Unsplash Tai's Captures
Joanna Szwalikowska - 5 Listopada 2020

Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital

Premier Mateusz Morawiecki wydał opublikował ważne ogłoszenie dla wszystkich Polaków. Stało się właśnie dziś. Polacy musieli bardzo długo czekać na ten moment.

Premier Mateusz Morawiecki opublikował na swoim profilu na Facebooku bardzo ważny komunikat dotyczący wszystkich Polaków. Wszyscy musieli bardzo długo czekać na ten moment.

Z ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuZ ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuCzytaj dalej

Premier Mateusz Morawiecki przekazał ważną wiadomość dla wszystkich Polaków

W czwartek 5 listopada premier Mateusz Morawiecki pojawił się na Stadionie Narodowym, który staje się Szpitalem Narodowym dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Z tego miejsca podczas konferencji podziękował całemu personelowi za przygotowanie placówki. Na swoim koncie na Facebooku opublikował także ważny komunikat dotyczący tego wydarzenia.

- Dziś do szpitala na Stadionie PGE Narodowy, który powstał w rekordowym tempie, trafi pierwszy pacjent. Takich szpitali w całym kraju powstaje już kilkanaście. Przeznaczyliśmy wszystkie siły i środki, żeby zwiększać bazę szpitalną i łóżkową, którą będziemy rozbudowywać w razie potrzeby - pisał premier na Facebooku.

Premier postanowił podziękować wszystkim, którzy włożyli wysiłek w utworzenie szpitala tymczasowego w rekordowym tempie. Już dziś trafi do niego pierwszy pacjent, a w całej Polsce podobnych szpitali powstaje już kilkanaście.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

- Nigdy w historii Polski tak wiele osób nie zawdzięczało tak wiele tak niewielu - lekarzom i pracownikom służby zdrowia. Cały budżet i wysiłek państwa jest skierowany na wsparcie ich walki z koronawirusem - kontynuował Morawiecki.

Walka z pandemią koronawirusa jest możliwa tylko dzięki ciężkiej pracy medyków, którzy każdego dnia dzielnie stawiają czoła wirusowi, który ogarnął cały świat. Dodał również kilka słów skierowanych do wszystkich Polaków.

- Każdy z nas może w tym pomóc - zrywając łańcuch zakażeń, ograniczając mobilność i przerywając na najbliższy czas kontakty społeczne. Kto chroni swoje życie - chroni też życie innych. Wierzę, że znajdziemy w sobie tę siłę i solidarność - pisał Mateusz Morawiecki.

Przy okazji wiadomości dotyczącej oficjalnego otwarcia szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym, premier zaapelował również do Polaków o współpracę w walce z epidemią oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagle wprowadzono obowiązkowy test na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie przykre informacje

2. Dramat fanów ”M jak miłość”. Po kilkunastu latach uwielbiana aktorka odchodzi z serialu

3. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt

- Jeszcze raz apeluję - przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa, czyli: dystansu, dezynfekcji, noszenia maseczek, używajmy Aplikacji #StopCovid, wietrzmy pomieszczenia - zaapelował Morawiecki.

Szpital na Stadionie Narodowym jest szpitalem tymczasowym, co oznacza, że jest on pośrednią placówką dla tych, którzy wymagają hospitalizacji w warunkach standardowych lub nie są w stanie odbyć izolacji w warunkach domowych. Docelowo ma być tam nawet ponad tysiąc łóżek, na ten moment jest ich 300.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uratowany labrador starał się przekazać ważną wiadomość. Ratownicy zdębieli, kiedy dowiedzieli się prawdy
  2. Iga Świątek nie zagra na Australian Open? Są poważne problemy ze strony rządu, czeka do końca listopada
  3. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  4. Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle okazało się, że wielu z nich nie dostanie pieniędzy, powód dobija
  5. 6-latek wyszedł z domu na autobus i nigdy nie wrócił. 33 lata później rodzina poznała porażającą prawdę
  6. Olbrzymia zmiana w popularnej sieci sklepów. Klienci będą zachwyceni
  7. W warszawskim zoo zamieszkał myszojeleń. Przypomina jelenia, ale ma kończyny o średnicy ołówka
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Facebook, TVN

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News