Premier ogłosi obostrzenia
pikio.pl
Patryk Przybyłowski - 4 Listopada 2020

Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o nowych obostrzeniach. Szef KPRM Michał Dworczyk potwierdził, że dzisiaj poznamy nowe zakazy.

Premier Mateusz Morawiecki podjął ostateczną decyzję w temacie nowych obostrzeń. Niestety, wszystko wskazuje na to, że Polacy będą musieli pogodzić się z nowymi zakazami.

Już nie ma odwrotu. Premier właśnie nałożył na Polaków nowe, poważne obostrzeniaJuż nie ma odwrotu. Premier właśnie nałożył na Polaków nowe, poważne obostrzeniaCzytaj dalej

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk, potwierdził w porannym programie radiowym, że rząd wprowadzi nowe obostrzenia. Polacy będą musieli bezwzględnie dostosować się do nowych reguł reżimu sanitarnego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

- Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki będzie przedstawiał kolejne obostrzenia, kolejne decyzje, które będą ograniczały nasze funkcjonowanie, ograniczały też ilość kontaktów społecznych. Bo dopóki nie ma skutecznej szczepionki, to najlepszym lekiem na epidemię jest sposób znany od starożytności, czyli izolacja, ograniczenie kontaktów międzyludzkich - oświadczył Michał Dworczyk w środowej audycji Rozgłośni Katolickich „Poranek Siódma 9".

Czego możemy się spodziewać? Michał Dworczyk nie zdradził jeszcze szczegółów nowych decyzji premiera. Szef KPRM zaznaczył jednak, że rząd robi wszystko, aby nie musiał wprowadzać całkowitego lockdownu w naszym kraju.

Dzisiaj grzeje:

1. Nowy zakaz dla jeżdżących samochodami. Wiele osób mówi o wręcz żenującej sytuacji

2. Nowe obostrzenia dla Polaków. Premier właśnie ogłosił nowe restrykcje na konferencji

3. Stan był bardzo ciężki, lekarze robili co w ich mocy. Media obiegła właśnie wieść o stanie zdrowia męża Anny Dymnej

- Rząd z jednej strony ma oczywiście podstawowy obowiązek jakim jest zadbanie o zdrowie i życie Polaków, z drugiej strony musimy myśleć o konsekwencjach gospodarczych tak daleko idących decyzji. Natomiast sytuacja rzeczywiście jest poważna - powiedział na antenie radiowej szef KPRM.

Z kolei, rzecznik rządu został zapytany wczoraj, czy brana jest pod uwagę opcja całkowitego lockdownu. Wówczas Piotr Muller zaznaczył, że rząd musi liczyć się z "każdą możliwością".

- Wszystko zależy od liczby zachorowań i wydolności służby zdrowia. Najbliższe dni pokażą, jak wygląda sytuacja. Dlatego cały czas podkreślamy istotę przestrzegania aktualnych wymogów bezpieczeństwa. Od ich stosowania zależy wprowadzenie kolejnych decyzji - powiedział rzecznik rządu w rozmowie z PAP.

Wśród nieoficjalnych głosów nt. nowych obostrzeń pojawiają się m.in. doniesienia o ponownym zamknięciu galerii handlowych. Już wczoraj zaczęły się pojawiać pilne apele o powstrzymanie się od takiej decyzji. Pracodawcy twierdzą, że wiele sklepów nie przetrwałoby drugiego zamknięcia, co poskutkowałoby likwidacją tysięcy miejsc pracy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Prowadziła e-lekcję, kiedy wszedł wielki bokser. Zaskakujące zachowanie nauczycielki, wszystko jest na wideo
  3. Marcin Gortat mieszka jak prawdziwy król. Pławi się w luksusach, jego rezydencja to istny pałac (FOTO)
  4. Tadeusz Rydzyk zaczął sprzedawać mąkę. Nie do wiary, ile życzy sobie za kilogram
  5. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już we wtorek. Lepiej nie wychodzić z domów
  6. Nagrał, co Żandarmeria Wojskowa wyrabia na cmentarzu. Burza w sieci po publikacji filmu
  7. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna może zakończyć działalność? Eksperci mówią o możliwych rozwiązaniach
  8. Jeden objaw wystarczy, by wykryć COVID-19. Opracowano przełomową metodę dotyczącą koronawirusa

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: ONET

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News