Pieniądze
Fot. Pixabay
Wiadomości Pikio - 6 Września 2018

Polacy dostaną po kieszeniach! Rząd ogłosił zmiany

Prawo podatkowe wciąż pozostaje nieznaną materią dla wielu Polaków. Nachodzące zmiany, które zaplanowało Ministerstwo Finansów, jeszcze bardziej skomplikują jednak tę sytuację i zwiększą dezorientację wśród podatników. Nowelizacja uderzy bowiem niestety w budżety wielu krajowych przedsiębiorstw.

Interpretacje przepisów podatkowych bardzo często przechylały szalę w sporach podatników z Urzędem Skarbowym na stronę obywateli. W przygotowywanej przez rząd nowelizacji ordynacji podatkowej zawarto jednak przepis, według którego wiele decyzji pozwalających na zapłacenie w danym przypadku niższego podatku będą mogły zostać przez urząd uznane za nieważne.

Prawo podatkowe ulegnie zmianom? Rząd szykuje rewolucję

Ministerstwo Finansów uważa bowiem, że interpretacje pozwalają często na obejście przepisów podatkowych, do których muszą się jednak dostosowywać inni obywatele. Wciąż nie wiadomo, które konkretnie decyzje zostaną unieważnione. Stwarza to więc wśród podatników, a szczególnie przedsiębiorców, prawdziwą atmosferę zagubienia oraz lęku. Co ciekawe, wprowadzenie w życie nowelizacji miałoby być więc zaprzeczeniem pomysłom Mateusza Morawieckiego, który obiecał, że otwieranie firm w Polsce będzie za rządów PiS dużo łatwiejsze. Jaką opinię na temat zapowiadanych zmian mają eksperci?

Zdanie specjalistów na temat nowelizacji

- Nowelizacja nie określa (które interpretacje zostaną unieważnione - przyp. red.), odwołuje się tylko do przepisów o unikaniu opodatkowania, m.in. klauzuli obejścia prawa. Podatnicy nie będą zatem wiedzieli, czy posiadane przez nich interpretacje jeszcze ich chronią czy już nie. Fiskus o tym nie poinformuje, dopiero podczas kontroli może się okazać, że sprawa skończy się naliczeniem zaległego podatku - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" radca prawny Michał Roszkowski, na którego słowa powołał się także "Fakt".ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polacy nie dostaną 500 plus? Będzie masowy protest w MOPS-ach
  2. Wpadka kandydatki do wyborów! Uciekła, wszyscy stanęli jak wryci
  3. Łapiński ujawnia kulisy odejścia z Kancelarii Dudy. Nie tego wszyscy się spodziewali
  4. Morawiecki publicznie zataił prawdę?! W tle dziesiątki samobójstw
ZAMIANA
AkwizytorUwaga na oszustów! Tak też mogą cię okraść [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
sędziaJak bardzo praworządnym krajem jest Polska? Ranking ukazuje naszą pozycję...Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News