"Na mszy przyjdzie wyrażać skruchę". Zawisza tłumaczy się z potrącenia kobiety i jazdy bez uprawnień

"Na mszy przyjdzie wyrażać skruchę". Zawisza tłumaczy się z potrącenia kobiety i jazdy bez uprawnień Źródło: WikiMedia Commons

Prawo jazdy zostało odebrane politykowi za jazdę po alkoholu. W piątek potrącił kobietę jadąca na rowerze. Rowerzystka może nigdy nie być w pełni sprawna. Zawisza tłumaczy się i przeprasza.

Prawo jazdy zostało politykowi odebrane już wcześniej, za jadę pod wpływem alkoholu. Brak uprawnień nie powstrzymał go jednak przed ponownym wyruszeniem na drogę. W piątek Artur Zawisza uczestniczył w wypadku, potrącił jadącą na rowerze kobietę. Teraz tłumaczy się na Facebooku.

Stracił prawo jazdy, bo jeździł po alkoholu

Polityk Konfederacji i były poseł PiS, Artur Zawisza, w piątek uczestniczył w wypadku samochodowym. Pomimo tego, że od 216 roku nie ma odpowiednich uprawnień, kierował pojazdem, które uderzyło w kobietę na rowerze. Prawo jazdy mężczyzna stracił wcześniej, za jazdę pod wpływem alkoholu. 

- Przepraszam, ponownie przepraszam potrąconą rowerzystkę panią Anetę oraz wszystkich zawiedzionych i rozczarowanych. Jest niedzielny poranek. Jesienne słońce świeci między drzewami, a ja mam ciągle ból w sercu i słowa przeprosin wypowiadam do nieobecnych. Tego bólu już nie da się wyplenić i będzie bolał - napisał w poście na swoim Facebooku.

Początkowo Zawisza bagatelizował sprawę, lecz okazało się, że obrażenia rowerzystki są bardzo poważne. Kobieta może już nigdy nie wrócić do pełnej sprawności. To spowodowało u polityka ogromne wyrzuty sumienia.

- Na mszy przyjdzie wyrażać żal i skruchę z powodu popełnionych błędów i wyrządzonych krzywd. Ludzi uwikłanych w moje czyny będę jeszcze wiele razy przepraszał – dodał w swoim poście Artur Zawisza.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prawo jazdy to dokument, bez którego nie można prowadzić pojazdów. Za łamanie zakazu można trafić do więzienia

Rowerzystka ma złamany bark i bardzo pogruchotane kolano. Czeka ją operacja, bez której nie będzie w stanie wrócić do pełnej sprawności. Lekarze nie są pewni, czy kiedykolwiek jej się to uda. Czeka ją wiele miesięcy rehabilitacji.

Dzisiaj grzeje: 1. Położyła niemowlaka do łóżeczka. Gdy chwilę później spojrzała na monitoring, stanęło jej serce. Ktoś leżał obok jej dziecka
2. Mama zrobiła sobie w kinie zdjęcie z dziećmi. Dopiero później zauważyła szczegół, przez który nie może spać po nocach

Samochód polityka został odholowany. Zabrano mu kluczyki i wszczęto postępowanie związane z podejrzeniem naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi za nawet do dwóch lat więzienia.

uploaded
Facebook / artur.zawisza.7

Najlepsze newsy dnia:

  1. WIELKI polski bank w krytycznej sytuacji. Jeszcze nigdy nie było tak źle
  2. Ojciec przeczytał wiadomości swojej 7-letniej córki do koleżanki. W ostatniej chwili zadzwonił na policję
  3. Zauważyli dziwny punkcik na policzku 7-miesięcznej córeczki. Lekarz oniemiał, jak odkrył prawdę
  4. Zmarła w drodze na własny ślub. Przed śmiercią zdążyła jeszcze zrobić najpiękniejszą rzecz na świecie
  5. Przez 4 lat wysyłała SMS-y do zmarłego taty. Pewnego dnia otrzymała odpowiedź, która zwaliła ją z nóg, nie mogła powstrzymać łez

źródło: NaTemat

Następny artykuł