Niewielu kierowców zdaje sobie z tego sprawę. Przez ten popularny błąd możesz stracić prawo jazdy nawet na kilkanaście lat

Niewielu kierowców zdaje sobie z tego sprawę. Przez ten popularny błąd możesz stracić prawo jazdy nawet na kilkanaście lat Źródło: fot

Prawo jazdy jest bardzo trudno zdobyć, ale niesamowicie łatwo stracić. Nieliczni kierowcy uświadamiają sobie, że popełnienie tego błędu może odebrać im pozwolenie na jazdę nawet na wiele lat. To najpopularniejszy błąd wszystkich uprawnionych kierowców.

Prawo jazdy jest niezmiernie trudno zdobyć po wprowadzeniu nowych przepisów odnośnie egzaminowania potencjalnych kierowców. Niezliczona ilość pytań na egzaminie teoretycznym to pierwsza przeszkoda, na którą natrafiają kursanci. Jeżeli uda się im przeskoczyć ten etap,  przed nimi jeszcze większe wyznanie, którym jest egzamin praktyczny. W Polsce wciąż odsetek osób, którym udaje zdać kurs na prawo jazdy za pierwszym razem, jest niewielki. Częściej można dowiedzieć się o rekordzistach, którzy do egzaminu praktycznego podchodzili po kilkanaście razy.

Okazuje się, że otrzymanie prawa jazdy nie jest jednak największą bolączką kierowców. Gorzej jest natomiast utrzymać je w swoim posiadaniu. Niewielu kierowców zdaje sobie z tego sprawę, ale przez błąd, który popełniają na drogach notorycznie, mogą stracić prawo do kierowania samochodem na długie lata.

Kierowco, pożegnaj prawo jazdy

Ministerstwo Sprawiedliwości wprowadza kolejne zmiany w przepisach. Można szykować się na prawdziwą rewolucję drogową. Kierowcy, którzy nie wprowadzą w życie nowych zasad będą srogo karani. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Największą sensacją stała się wiadomość, że policja rozpocznie walkę z piratami drogowymi. Ten, kto nie zatrzyma się na prośbę policji, tylko postanowi dalej podążać w wyznaczonym przez siebie kierunku, może pożegnać się z prawkiem. Do takich sytuacji w Polsce dochodzi zadziwiająco często, nowe kary jednak mają być ostrzejsze, więc prawo jazdy może zostać odebrane nawet na okres aż 15 lat . To jednak nie koniec karania za złamanie tego przepisu. Piratowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj grzeje: 1. Ewa Farna przesadziła? Puściły jej wszelkie hamulce. Tego się po niej nie spodziewaliście
2. Syn podejrzewał opiekunkę o najgorsze. Zainstalował kamerę i jak zobaczył, co zrobiła w rękawiczkach, zastygł w bezruchu

To jednak nadal nie wszystko. Przepisy zmienią się diametralnie. Przykładem może być to, że osoba, która spowoduje wypadek będąc pod wpływem alkoholu czy narkotyków, usłyszy wyrok minimum dwa lata pozbawienia wolności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kasjer z Lidla WYROLOWAŁ staruszka z płatnością. Myślał, że nikt go nie widzi
  2. Żona była zaniepokojona zachowaniem męża, więc zainstalowała kamery. Nagranie z kuchni wystarczyło, by z krzykiem wybiegła z domu
  3. Michał Szpak pokazał całemu światu swoją największą miłość. Rozczulający widok
  4. O wyglądzie jedynego takiego noworodka na świecie mówią już wszyscy. Dla wielu ten widok może być wstrząsem
  5. Dlaczego nasze babcie i dziadkowie stają się nie do zniesienia na starość? Odpowiedź rozdziera serce

źródło: lolmania

Następny artykuł