Dzięki prostej metodzie już nigdy nie dostaniesz mandatu za szybką jazdę. Działa za każdym razem

Dzięki prostej metodzie już nigdy nie dostaniesz mandatu za szybką jazdę. Działa za każdym razem Źródło: youtube/innatelewizja

W Polsce łatwo stracić prawo jazdy. Przepisy, które jakiś czas temu weszły w życie, sprawiają, że jeśli przekroczy się prędkość o 50 km/h w obszarze zabudowanym, przy zatrzymaniu przez policję natychmiast traci się uprawnienia do kierowania pojazdów. Oto sposób na uniknięcie mandatów.

Kiedy już mamy w ręku prawo jazdy, zaczynamy zastanawiać się, kiedy nadejdzie ten dzień, w którym popełnimy błąd i dostaniemy pierwszy mandat. Szczególnie łatwo zagapić się przy przekraczaniu prędkości. Na polskich drogach co rusz zmieniają się znaki i łatwo coś przeoczyć. Ponadto polscy kierowcy znani są z "ciężkiej nogi" i ci jeżdżący przepisowo są traktowani jako zawalidrogi. 

Jeśli nie chcesz, aby odebrano ci prawo jazdy, stosuj się do tych rad

Pewien francuski fanpage znalazł jednak sposób na uniknięcie mandatów za prędkość. Metoda jest na tyle uniwersalna, że sprawdzi się w praktycznie każdym kraju, w tym w Polsce. Rady na poradzenie sobie z karami za przekraczanie prędkości rozpisali w kilku punktach.

Pierwszym krokiem jest przyjrzenie się dokładnie znakom - niezależnie od tego, jakim pojazdem się poruszamy: czy to samochód, rower, czy motocykl. W końcu znaki drogowe nie dotyczą tylko aut, ale wszystkich, którzy na drogach się poruszają, więc i cyklistów również.

Drugą radą, jaką dał francuski fanpage, to sprawdzenie prędkościomierza w swoim samochodzie lub motocyklu. Znajduje się on z reguły na samym środku deski rozdzielczej, a w nowszych autach jest funkcja wyświetlania obecnej prędkości na przedniej szybie. Następnie trzeba wykonać trzeci, najtrudniejszy, ale dający stuprocentową skuteczność krok.

Jedna ważna rzecz, która pozwoli nam uniknąć mandatu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ostatnim, kluczowym krokiem jest dostosowanie prędkości na prędkościomierzu do tej na znaku. Dla niektórych może być to wyjątkowo trudne, o czym świadczą liczne mandaty z fotoradarów czy z policyjnych pomiarów prędkości. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pamiętacie Marynę z Janosika? Tak dziś wygląda aktorka, za którą szalały miliony Polaków
2. Po koncercie Martyniuka znaleźli zwłoki polityka PiS. Tragiczną śmierć nagrała kamera monitoringu

- To zaskakujące, ale mało osób zna tę prostą, lecz skuteczną metodę. Jeśli będziesz postępować zgodnie z tymi poradami, już nigdy nie zapłacisz mandatu za zbyt szybką jazdę. A co lepsze – drogi będą o wiele bezpieczniejsze dla wszystkich! - napisał francuski fanpage.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prawie 2 mln Polaków z podwyżką. Niektórzy zgarną dodatkowe TYSIĄCE!
  2. Tuż przed ślubem dostała wiadomość od byłej swojego narzeczonego. Gdy zobaczyła zdjęcia, prawie zemdlała
  3. Gigantyczna strata wybitnego Polaka. Twórca polskich banknotów nie żyje
  4. Pies bawił się na tyłach ogrodu, 2 miesiące później umierał w męczarniach. Wszystko przez niepozorną roślinę, lekarze błagają właścicieli o ostrożność
  5. 40-latek poszedł na grzyby do lasu. Po tygodniu jego rodzina dokonała fatalnego odkrycia, ich życie już nigdy nie będzie takie samo

Źródło: Popularne

Następny artykuł