Śmierć mężczyzny, który podpalił się 19 października w geście sprzeciwu wobec polityki PiS, wywołała lawinę komentarzy. Autorem chyba najbardziej kontrowersyjnego z nich jest prawicowy publicysta, Michał Karnowski. 

Na łamach portalu wpolityce.pl dziennikarz zamieścił wpis zatytułowany „Ohyda”, w którym bez pardonu odnosi się do śmierci człowieka, który dokonał samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki. Piotr S. zmarł w szpitalu w niedzielę wieczorem w wyniku poparzeń, których doznał podczas aktu podpalenia.

„Szopka z pogrzebu”

Zdaniem Karnowskiego, opozycja cieszy się ze śmierci Piotra S., który teraz w oczach przeciwników rządu stanie się męczennikiem, który swoim desperackim czynem chciał bronić demokracji. W oczach publicysty, opozycyjne elity będą wykorzystywać jego śmierć do zbicia kapitału politycznego.

Ależ się cieszą z tej śmierci. Ależ na nią czekali. Ależ o niej marzyli. (…) Cieszą się też dlatego, że ktoś to zrobił za nich. Nic nie zakłóci luksusowego życia elit III RP – pisze Michał Karnowski.

Publicysta zadrwił również ze związków George’a Sorosa z polską „opozycją totalną”. Karnowski wyraża również obawę, że politycy zrobią z pogrzebu Piotra S. marnej jakości widowisko.

– Skarbnik partyjny wspólnie z Sorosem już kombinują ile będzie kosztowała szopka, którą zrobią z pogrzebu – ironizuje dziennikarz.

Źródło: natemat.pl

Te zdjęcia były tajne i to nie bez powodu. FBI ujawnia nowe, wstrząsające fotografie z 9/11

Największe seksskandale w polityce [ZOBACZ!]

...

Zobacz również