Od dłuższego czasu protesty opozycji to temat numer jeden. Czołowe postaci z obu stron barykady nieustannie wplatają ten wątek do niemalże każdej poruszanej kwestii. Tym razem prawicowa publicystka poszła w ślady Hanny Gronkiewicz-Waltz i porównała obchody Powstania do… protestów opozycji upolityczniając wydarzenie, które powinno jednoczyć Polaków. 

Obchody kolejnej rocznicy Powstania Warszawskiego jak co roku zachęciły do wyjścia na ulice tysiące mieszkańców stolicy. Pamięć o tragicznym w skutkach zrywie jest bardzo silna, a warszawiacy każdego 1 sierpnia oddają hołd poległym w dramatycznych walkach z niemieckim okupantem.

Na placu Piłsudskiego zgromadziło się mnóstwo ludzi, którzy wzięli udział w koncercie „Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI”. Prawicowa publicystka uznała jednak, że nie jest to apolityczne wydarzenie i porównała je do… protestów opozycji.

Marzena Nykiel to znana publicystka prawicowego tygodnika „Sieci”. Dodając do swojego wpisu zdjęcie tłumów warszawiaków, postanowiła dopiec opozycji i upolitycznić oddanie hołdu powstańcom.

– Bledziutko wypadają przy tym manifestacje opozycji. O sile serc, ducha i pieśni nawet nie wspomnę – napisała.

...

Zobacz również