Jak co roku z okazji Dnia Dziecka w polskim parlamencie zorganizowano Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Wystąpienia młodzieży o poglądach prawicowych zdominowały tematy wokół kryzysu imigracyjnego, konfliktu ws. TK. Doszło również do dosyć ostrych ataków na UE i KOD.

ZOBACZ TAKŻE – Licealistka w Sejmie zaatakowała PiS. „Jest mi wstyd za was” (video)

W dzisiejszym posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży wzięli udział uczniowie gimnazjów i liceów z całej Polski, wyłonieni w drodze konkursu.

Mimo, że głównym tematem obrad były „Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości” to przemówienia „posłów juniorów” zdominowały tematy dotyczące aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie. Mówiono o kryzysie imigracyjnym, o marszach Komitetu Obrony Demokracji, o esbeckich emeryturach czy konflikcie wokół Trybunału Konstytucyjnego.

 – Komitet Obrony Demokracji! Czego wy bronicie?! Układów wywodzących się z PRL?! Swoich wysokich eSBeckich emerytur?! Bo na pewno nie wolności i demokracji! – mówił do zgromadzonej w Sejmie młodzieży Franciszek Dąbrowa.

Mieliśmy francuski krwawy listopad, mieliśmy belgijski krwawy marzec, możemy mieć polski krwawy lipiec. Wszyscy politycy otwarcie popierający przyjmowanie imigrantów bez kontroli, bez namysłu, bez zastanowienia – wszyscy ci politycy ponoszą odpowiedzialność za śmierć ludzi zamordowanych przez terrorystów – mówił z kolei Kamil Jastrzębski.

 – Unia Europejska nie potrafi sobie poradzić z obecnymi problemami. Jest tonącym okrętem, z którego musimy jak najszybciej się ewakuować – mówiła Agata Przepiórka.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

Zobacz również