To się nie spodoba prawicy. Prawo i Sprawiedliwość rozbudziło wielkie nadzieje, że w Polsce to kontrowersyjne prawo w końcu się zmieni. Miało być jak w Stanach Zjednoczonych. Dziś jednak PiS zmienia zdanie na temat tego pomysłu.

Pomysł, o który od wielu lat walczy prawica, a PiS jeszcze niedawno go popierał, może upaść. Ze strony rządu nie ma dla niego w tym momencie aprobaty. Chodzi o łatwiejszy dostęp do broni palnej. Jak podaje „Rzeczpospolita” Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ustosunkowało się do projektu ustawy o bronii i amunicji. Ich decyzja nie zadowoli zwolenników łatwiejszego dostępu.

Propozycje tych zmian wniósł klub Kukiz’15. We wrześniu dzięki pomocy Prawa i Sprawiedliwości pomysł został skierowany do dalszych prac. MSWiA wskazało, że większy dostęp do broni może mieć znaczący wpływ na bezpieczeństwo i porządek publiczny, jak również na wzrost wypadków z użyciem broni palnej. Resort sprzeciwia się również pomysłowi przyznawania pozwolenia dożywotnio oraz zniesieniu badań psychologicznych na rzecz zaświadczeń od lekarza pierwszego kontaktu.

Jak dodaje „Rzeczpospolita” na tle innych państw Europejskich jesteśmy w tyle i całkowicie rozbrojeni. Na tysiąc Polaków przypada tylko 3,5 pozwolenia na broń. W Czechach jest to 30, Niemczech 40, a w Finlandii ponad 300.

Źródło: onet.pl

Samobójstwo czy zatajony mord? Popularne teorie spiskowe o śmierci Andrzeja Leppera


Czy za chwilę nadejdzie KONIEC ŚWIATA? Oto znaki!

...

Zobacz również