Prawica nie wierzy! Ogórek spotkała się z największym "polakożercą" w Europie

Prawica nie wierzy! Ogórek spotkała się z największym "polakożercą" w Europie

Magdalena Ogórek jest od pewnego czasu medialną ikoną prawicy. Występuje w telewizji publicznej, wielokrotnie opowiadała się za polityką partii rządzącej. Mało kto pamięta, jakie ugrupowanie promowało publicystkę przed ostatnimi wyborami. A nie była to partia sprzyjająca PiS. 

Warto przypomnieć, że Magdalena Ogórek w 2015 roku startowała w wyborach prezydenckich. Była wówczas przedstawicielką... SLD, partii całkowicie przeciwnej obecnie rządzącemu Prawu i Sprawiedliwości. To wówczas Ogórek, korzystając ze wsparcia SLD, wybrała się do Madrytu. Spotykała się tam z liderami lewicy w całej Europie. Wśród nich znalazł się także ten, którego wiele osób uważa, za największego "polakożercę" - Martin Schulz. W to za nic nie chcą uwierzyć zwolennicy polskiej prawicy.

Ogórek wśród "wrogów Polski"

Kandydatka SLD na prezydenta chętnie skorzystała z możliwości wyjazdu do stolicy Hiszpanii. Tam rozmawiała z wieloma osobami kojarzonymi w Europie z lewicą. Równie chętnie się z nimi fotografowała. Wśród nich, prócz Schulza. znalazł się także jeden z komisarzy europejskich - Karmenu Vella. On nie tylko sam pochwalił się zdjęciem zrobionym podczas rozmowy z Ogórek, lecz także życzył jej wówczas powodzenia.

Kandydatka SLD popiera... PiS

Magdalena Ogórek z 2015 roku i Magdalena Ogórek z roku 2017 roku to dwie zupełnie inne osoby. Wiele osób zastanawia się, skąd taki nagły zwrot światopoglądowy byłej kandydatki lewicy na urząd prezydenta. Skoro wcześniej występowała jako ikona lewicy, to dlaczego teraz prawica ma jej poparcie? Sama Ogórek twierdzi, że jej zamiłowanie dla obozu władzy wynika ze wspólnoty światopoglądowej. Docenia ona działalność socjalną PiS-u, między innymi program 500+. ZOBACZ TAKŻE: Ogórek straciła nerwy. Awantura w programie na żywo TVP Niektórzy publicyści zastanawiają się jednak, czy pozytywna postawa wobec PiS ze strony Ogórek nie jest czystym wyrachowaniem. Zarzucają dziennikarce, że zorientowała się po prostu, że opłaca się głośno udzielać poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego, bo wtedy można liczyć na profity.

Prawica i jej waleczna lwica...

Warto przypomnieć, jak zapamiętale walczyła Magdalena Ogórek z lekarzami-rezydentami podczas ich protestu, w którym domagali się podniesienia nakładów na służbę zdrowia. Publicystka wypomniała im wtedy picie kawy w popularnej sieci kawiarni. Po tym wydarzeniu została zaatakowana przez wiele osób, które popierały protestujących lekarzy. Nie był to pierwszy raz, kiedy Ogórek występowała jako zaciekła obrończyni PiS-u i prezesa Kaczyńskiego. fot. twitter.com/sldpoland fot. twitter.com/KarmenuVella
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News