Mówi się, że gdy Platformą Obywatelską kierował Donald Tusk, panowała w niej sztywna dyscyplina partyjna. Dziś Grzegorz Schetyna zdaje się tracić kontrolę nad tym, co dzieje się w PO. 

Po głośnym wywiadzie Borysa Budki dla „Die Zeit” w obozie Platformy zawrzało. Słowa posła, wzywające UE do zdecydowanych działań wobec Polski, mocno rozjuszyły Schetynę. Anonimowi informatorzy podają, że prezes partii powoli przestaje mieć wpływ na to, co robią i mówią jego najmłodsi posłowie.

Według przekazów z wielu źródeł szef PO nie przepada za Budką i zażądał od niego wyjaśnień po tym, co powiedział niemieckiej gazecie. Jeden ze sprzyjających szefostwu PO posłów powiedział portalowi wpolityce.pl, na czym polega konflikt w jego partii.

– Schetyna jest wściekły, bo Budka prowadzi swoją, niezależną od służb PO politykę medialną i wewnątrzpartyjną. Nie pyta nikogo o zdanie, niemal nie konsultuje swoich wypowiedzi, uważając, że jest na tyle silny, by kreować przekaz samodzielnie. To wypowiedzenie wojny Schetynie – stwierdził polityk.

Ten sam informator podaje, że Schetyna ma także problem z takimi posłami, jak Agnieszka Pomaska, Rafał Trzaskowski, Kinga Gajewska, Arkadiusz Myrcha, Sławomir Nitras i Michał Szczerba. Ich niekontrolowane przez nikogo słowa szkodzą wizerunkowi partii. Mają oni wręcz wydawać się grać w innej drużynie.

– Konsekwentnie budują swoją pozycję, jako radykałowie, dla których niemal fizyczna walka z PiS jest ważniejsza niż partyjne narady. Góra wie, że ten radykalizm niekoniecznie podoba się centrowej frakcji i rozbudza partyjnych ekstremistów, ale nie ma już większego wpływu na to co mówią i robią młodzi – dodaje.

źródło: wp.pl

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków


Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków

...

Zobacz również