Prawdziwa rewolucja na Allegro w czołowej funkcji. Dobra zmiana?

Prawdziwa rewolucja na Allegro w czołowej funkcji. Dobra zmiana? Źródło:

Allegro, jeden z najpopularniejszych polskich serwisów, wprowadził rewolucyjne zmiany w systemie komentarzy. To bardzo duża zmiana, która wejdzie w życie 25 stycznia 2017 roku.

O co chodzi? Od teraz oceny będą mogli wystawiać jedynie kupujący towary, a pozostawienie neutralnego komentarza będzie niemożliwe. W ten sposób serwis chce walczyć z nieuczciwymi sprzedawcami. Należy zaznaczyć, że sprzedawcy nadal będą mogli odpowiadać na komentarze kupujących. Zostaną też wdrożone mechanizmy, które ochronią sprzedawców przed nierzetelnymi opiniami.

- W czasach, gdy na Allegro przeważały transakcje między osobami prywatnymi, wzajemne oceny były uzasadnione. Jednak obecnie ponad 85% transakcji na Allegro dotyczy produktów nowych, z gwarancją, od profesjonalnych sprzedawców - czytamy w komunikacie prasowym Allegro.

- Dla równowagi Allegro planuje też wprowadzenie mechanizmu chroniącego sprzedających przed ocenami nie mającymi odzwierciedlenia w rzeczywistości - dodaje serwis.

Kolejna zmiana obejmie czas wyświetlania komentarzy. Klienci będą mogli zapoznać się z opiniami na temat sprzedawcy tylko z ostatnich 12 miesięcy. Do tej pory można było wyświetlać całą historię konta.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News