Włożyła tabletki do zmywarki do bębna pralki. Spektakularny efekt był widoczny natychmiast, każdy chce znać jej sztuczkę

Włożyła tabletki do zmywarki do bębna pralki. Spektakularny efekt był widoczny natychmiast, każdy chce znać jej sztuczkę Źródło: pixabay.com PhotoMIX-Company

Często robiąc pranie, zapominamy, że pralka nie czyści się sama. Cały bród pochodzący z naszych ubrań nie znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki - również musi mieć swoje ujście. Co za tym idzie, często w pralce gromadzi się masa bakterii, które mogą potem przenieść się na kolejną partię prania. Dlatego warto dbać o czystość pralki. Co ciekawe, możemy użyć do tego zwyczajnych tabletek do zmywarki.

Częste pranie zużywa pralkę i sprawia, że odkłada się w niej więcej brudu. Oczywiście to nie oznacza, że mamy chodzić w brudnych ubraniach. Należałoby jednak zadbać o czynności "serwisowe" pralki, które będą wymagać od nas mycia. O tym, jak często należy czyścić pralkę, pisaliśmy już tutaj. W tym artykule rozwiniemy kwestię czyszczenia poszczególnych części maszyny.

Robiąc pranie, warto pamiętać o regularnym czyszczeniu pralki

Wyjątkowo trudny do wyczyszczenia jest bęben pralki. Możemy spróbować zrobić to ręcznie, za pomocą szczoteczki do zębów i włączenia programu bez ubrań, ale jest na to jeszcze inny, znacznie łatwiejszy życie sposób. Wystarczy, że mamy w domu tabletki do zmywarki - dwie z nich wrzucamy do bębna. Następnie ustawiamy pralkę na temperaturę 60 stopni i włączamy program. Dzięki nim pozbędziemy się czających się w bębnie zarazków.

Warto pamiętać także o filtrze pralki. Serwisanci zajmujący się sprzętem AGD twierdzą, że brudne filtry to notoryczny problem użytkowników pralek. W filtrze zwykle zatrzymują się przedmioty, które zostają w kieszeniach: monety, karteczki czy chusteczki. Jeśli nie będziemy go czyścić, może pojawić się w nim pleśń i w efekcie nieprzyjemny zapach. Pamiętajmy także, aby zostawiać uchylone drzwiczki od bębna, dzięki temu unikniemy zapachu stęchlizny.

Czyszczenie innych, przez wielu zapominanych części pralki

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiele osób zapomina także o jednym wyjątkowo istotnym elemencie pralki. Chodzi oczywiście o szufladę na proszek i detergenty. Plastikowa kieszeń często się kurzy, ponadto zbierająw niej różnego rodzaju osady. Jeśli nie będziemy jej czyścić, zabrudzenia dostaną się do ubrań. Dlatego warto robić to regularnie i porządnie wyszorować starą szczoteczką do zębów.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy pogrążeni w żałobie, dzieci go uwielbiały. Niestety, nie żyje Włodzimierz Bednarski

2. O włos od tragedii. Kierowca autobusu uratował rodzinę

Łatwo również zapomnieć o uszczelce. Guma, z której jest wykonana, często zbiera brud, mogą rozwijać się w niej grzyby. To nie tylko szkodzi naszym ubraniom i zdrowiu, ale także zmniejsza jej żywotność. Dlatego warto ją umyć, choćby przy pomocy białego octu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Smutne doniesienia o Magdzie Gessler. Gwiazda ma wielki kłopot
  2. Trener przekazał pilne wiadomości ws. Krzysztofa Piątka. Polak będzie bardzo zadowolony
  3. Nagle pies orientuje się, że zgubił swojego pana, reakcja powala. Nagranie obejrzano ponad 16 milionów razy
  4. Mężczyzna zamówił w knajpie deser i poprosił rachunek. Gdy zobaczył, co kelner napisał na paragonie, aż go zmroziło
  5. Zgubiłeś telefon? Istnieje sprytny trik, który pozwala znaleźć go niemal natychmiast, wystarczy pamiętać o jednej rzeczy
  6. MEN wydało najnowsze oświadczenie w sprawie egzaminów ósmoklasisty. Wypłynęły ważne informacje, zostało kilka dni

 

Źródło: Webniusy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News