Już niedługo wszyscy zapłacicie więcej za prąd. Fatalne doniesienia dla wielu Polaków

Już niedługo wszyscy zapłacicie więcej za prąd. Fatalne doniesienia dla wielu Polaków Źródło: pixabay.com

Prąd od przyszłego roku będzie jeszcze droższy. Pojawiły się oficjalne informacje na temat wzrostu cen. Fatalnych informacji dla Polaków jest niestety jeszcze więcej. Rząd planuje wprowadzenie jeszcze jednej niespodzianki, która nie przypadnie do gustu mieszkańcom naszego kraju.

Prąd, wywóz śmieci, opłaty parkingowe czy żywność zostaną objęte podwyżkami w 2020 roku. Właśnie zostały potwierdzone kolejne informacje dotyczące wzrostu cen. Polacy muszą się przyszykować na to, że ich pieniądze będą znikały z ich portfeli jeszcze szybciej. 

Za prąd zapłacimy jeszcze więcej, niż do tej pory 

Minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz, zabrała głos w sprawie stawek za prąd. Już od dawna krążyły pogłoski o tym, że ceny tego surowca mogą pójść w górę. Dziś minister oficjalnie potwierdziła, że podwyżki są nieuniknione. 

Jadwiga Emilewicz podkreśliła jednocześnie, że Polacy mogą być spokojni o ceny prądu w przyszłym roku. W 2020 roku rzeczywiście dojdzie do podwyżek cen, ale rzekomo nie będą one tak dramatyczne, jak na przykład ceny wywozu śmieci. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Powinniśmy być naprawdę spokojni jeśli chodzi o przyszły rok. Jeśli to będzie podwyżka, to nie będzie ona drastyczną podwyżką. Jeżeli będzie to 5-7 proc., to trudno mówić o podwyżce. Jeżeli weźmiemy stopę inflacyjną, to tak naprawdę mieścimy się w cenach - uspokaja Polaków Emilewicz. 

Prąd już nie będzie podlegał rekompensatom

Emilewicz nie ma jednak dobrych informacji dla tych Polaków, którzy do tej pory pobierali rekompensatę za cenę prądu, co jest związane z kosztem uprawnień za emisję CO2.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego piłkarza. Dziewczynka odeszła nagle w szpitalu

2. Kurski ujawnił, dlaczego Zamachowska i Kurdej-Szatan zostały wyrzucone z pracy w TVP

- W przyszłym roku nie będzie rekompensat. W ubiegłym roku sytuacja była wyjątkowa, bo skokowo wzrosły ceny uprawnień do emisji CO2. W tym roku nie ma takiego skoku, a nawet przez ostatnie miesiące mamy spadek cen energii na Towarowej Giełdzie Energii, więc nie ma planów i nikt nie pracuje nad żadną ustawą o rekompensatach - przyznała Emilewicz. 

Obywatele Polski muszą przyszykować się, że rok 2020 będzie rokiem podwyżek. Ceny wzrosną w zaskakującym tempie i będą one dotyczyły wielu aspektów życia codziennego, w tym m.in. wywozu śmieci czy opłat za miejsca parkingowe. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dopiero po ślubie zobaczył swoją żonę bez makijażu. Jego reakcja powala, upokorzył ją w okrutny sposób
  2. Dlaczego Bednarek miał dziwny "atak głupawki"? Doniesienia zza kulis zdumiewają
  3. Zwyrodnialec, żeby sprzedać psa jako suczkę, posunął się do barbarzyństwa
  4. Skandaliczne zachowanie przedszkolanki. Ojciec nagrał mrożącą sytuację z ukrycia
  5. Nie ma co liczyć na wyższą emeryturę. Orzeczenie Sądu Najwyższego przynosi złe wieści dla emerytów

źródło: superexpress

Następny artykuł