Pracownicy Tesco wzywają do bojkotu sieci: "Nie kupujcie u nas!"

Pracownicy Tesco wzywają do bojkotu sieci: "Nie kupujcie u nas!" Źródło:

Pracownicy sieci Tesco apelują by klienci robili zakupy gdzie indziej. O co chodzi? Zatrudnieni w sieci ludzie zachęcają do bojkotu w związku z działaniami Zarządu Tesco Polska. List miał trafić do redakcji tabloidu "Fakt". 

Konflikt pomiędzy władzami potężnej firmy a częścią zatrudnionych w niej ludzi narasta. Pracownicy Tesco przekonują, że sieć bardzo źle traktuje zarówno ich, jak i klientów. Skarżą się na niskie płace, kiepskie warunki pracy oraz zachowanie zarządu. Twierdzą, że nie da się pracować, ponieważ zarząd dokonał drastycznych cięć w związku z czym brakuje rąk do pracy, a towar zamiast na półkach, zalega na magazynie. Są również oburzeni zachowaniem menedżerów, którzy nieustannie mają grozić pracownikom zwolnieniami.

Władze Tesco nie zgadzają się z oskarżeniami zatrudnionych w firmie osób i uważają, że konieczne jest ujawnienie danych autora listu. Przekonują też, że Tesco oferuje kanały, przez które pracownicy mogą się skarżyć i wskazywać na złe warunki pracy. "Otwartość, dialog i szczerość to u nas podstawy" - mówią.

- My Pracownicy zatrudnieni w sklepach sieci Tesco w Polsce prosimy Klientów o bojkot tej sieci i zaprzestanie robienia zakupów w jej sklepach w proteście przeciwko działaniom Zarządu Tesco Polska. Róbcie zakupy w innych sieciach handlowych, takich które dobrze traktują swoich pracowników i klientów - brzmi fragment listu.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

 źródło: innpoland.pl, Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News