Praca domowa z religii
Archiwum prywatne autorki listu
Irmina Jach - 23 Listopada 2020

Młodsza siostra powiedziała Julii, jaką dostała pracę domową z religii. Kobieta wpadła w szał

Praca domowa z religii młodszej siostry Julii wzbudziła duże kontrowersje wśród internautów. Komentujący i rodzina dziewczynki nie kryją oburzenia. Trudno uwierzyć, jakie zdanie ksiądz zlecił dwunastolatkom. Uważacie, że prowadzący zajęcia miał prawo narzucać dzieciom swój światopogląd?

Praca domowa pewnej dziewczynki stała się głośnym tematem medialnym w momencie, kiedy jej siostra postanowiła upublicznić wpis z systemu Librus. Ksiądz, który prowadzi zajęcia z religii w szkole, do której uczęszcza dwunastolatka, zlecił uczniom wypracowanie na temat aborcji. Dzieci zostały pozbawione prawa do własnego zdania.

Pacjentka bez spodni i bielizny na podłodze w polskim szpitalu, przykry widok. Jest oświadczenie szpitalaPacjentka bez spodni i bielizny na podłodze w polskim szpitalu, przykry widok. Jest oświadczenie szpitalaCzytaj dalej

Praca domowa z religii wzbudziła ogromne kontrowersje

Trzydziestolatka, która napisała list do redakcji portalu Gazeta.pl od sześciu lat mieszka z mężem za granicą. Ponad dwie dekady życia spędziła jednak w niewielkim miasteczku w województwie podlaskim. Nie ma dobrego zdania na temat regionu, z którego pochodzi.

- Chociaż w sumie jest to bardziej wieś niż miasto, także mentalnie. To jedno z takich miejsc, gdzie jak się nie chodzi do kościoła to jest się najgorszym gatunkiem człowieka, a jak się ma niepełnosprawne dziecko, to się go nie wypuszcza z domu - stwierdziła kobieta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Dwunastoletnia siostra kobiety mieszka z rodzicami w Polsce i uczęszcza do szkoły podstawowej w rodzinnej miejscowości. Kiedy w kraju rozpoczęły się protesty w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, dziewczynka poinformowała krewną, że zadano jej bardzo nietypową pracę domową.Julia miała napisać wypracowanie na temat: "Czemu aborcja jest zła".

Julia, pomimo zachęt siostry, bała się napisać, że antykoncepcja i edukacja seksualna zmniejszają liczbę aborcji i niechcianych ciąż. Zaznaczyła, że taka wypowiedź mogłaby grozić oceną niedostateczną. Atmosfera na lekcjach religii - zdaniem sióstr - jest bardzo toksyczna.

- Ksiądz jej dokucza, gdy ma coś do powiedzenia w czasie lekcji, każe jej siedzieć cicho. Gdy kiedyś wypowiedziała się na temat praw LGBT, to inne dzieci ją zwyzywały, zniszczyły jej kurtkę. W takim miasteczku każdy myśli tak samo. Musi. Nie ma mowy o odstępstwie. Mieszkańcy potrafią zniszczyć życie rodzinom, które w jakiś sposób różnią się od innych - relacjonuje trzydziestolatka.

Rodzice kobiet podzielają poglądy księdza. Trzydziestolatka zwierzyła się, że uważają ją za złą matkę, gdyż wychowuje swoje dzieci, dając im wolny wybór. Uważają, że popieranie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet jest równoznaczne z chęcią zabicia własnych pociech.

Dzisiaj grzeje:

  1. Księżna Kate i książę William przekazali smutną wiadomość. "Będziemy za nim bardzo tęsknić"
  2. Była żona Wiśniewskiego jest nieuleczalnie chora. Od czasu diagnozy jej życie diametralnie się zmieniło
  3. Młodsza siostra powiedziała Julii, jaką dostała pracę domową z religii. Kobieta wpadła w szał

- Uważają, że mam zły wpływ na siostrę, pewnie już nie puszczą jej do mnie na wakacje, bo twierdzą, że ją buntuję i ciągnę na brudny, zepsuty Zachód - dodaje autorka listu.

Co myślicie o pracy domowej, którą ksiądz zlecił do wykonania dwunastoletnim dzieciom? Uważacie, że kapłani są dobrym źródłem wiedzy w kwestii wychowania seksualnego?

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Minister zdrowia wypowiedział się na temat powrotu dzieci do szkół. Padła wstępna data
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Matylda Damięcka przekazała najsmutniejszą wiadomość. Jego serce nie wytrzymało, kondolencje docierają z każdej strony
  4. Niezbędna pomoc, śmiertelna choroba postępuje. Andrzej Duda apeluje w imieniu rodziny mężczyzny
  5. 24-latka z Sosnowca zostawiła na ulicy 3-letniego synka, teraz się tłumaczy. Przerażające słowa, ręce opadają
  6. Wielki hit. Ciasto "Pychotka", któremu absolutnie nikt się nie oprze
  7. "Rolnik szuka żony": kandydat Magdaleny w niecenzuralnych słowach za jej plecami, bolesne oskarżenie
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News