Ma 35 lat i dopiero zaczyna szukać pierwszej w życiu pracy. "Przetrwałam dzięki rodzicom"

Ma 35 lat i dopiero zaczyna szukać pierwszej w życiu pracy. "Przetrwałam dzięki rodzicom" Źródło: Energepic.com

Praca to dla niej zupełnie nowe doświadczenie. Ma 35 lat i zupełnie puste CV. Gdyby nie rodzice, nie poradziłaby sobie w życiu. Dopiero teraz postanowiła zadbać o swoją przyszłość oraz znaleźć zatrudnienie.

Praca to dla większości z nas chleb powszedni. Karierę zawodową zaczynamy tuż po maturze albo w trakcie studiów. Niektórzy podejmują się pierwszej pracy jeszcze jako nastolatkowie, a teraz to wyzwanie nadal stoi przed Alicją. Jest jednak pewien problem. Kobieta ma 35 lat i całkowicie puste CV. Nie skończyła żadnych studiów i nigdy nie była nigdzie oficjalnie zatrudniona. 

Praca dla tej 35-latki to zupełnie obce doświadczenie

Portal Papilot zapytał kobietę, dlaczego w wieku 35 lat postanowiła napisać swoje pierwsze CV i jak wyglądało jej dotychczasowe życie. 

- Sama nie wiem, kiedy minęło tyle czasu. Dopiero co chodziłam do technikum, a tu już na karku dwa razy więcej lat. Pochłonęło mnie zwyczajne życie. Nie miałam jakiegoś konkretnego pomysłu na siebie i tak jakoś poszło. Rodzice zawsze byli dla mnie ogromnym wsparciem, więc dzięki nim przetrwałam. Być może przespałam odpowiedni moment na to, żeby się usamodzielnić, ale nie zamierzam się poddawać. Myślę, że mam głowę na karku i coś się dla mnie znajdzie. - wyznaje 35-latka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta dodaje, że najbardziej interesowałaby ją praca w biurze, jednak nie w roli urzędniczki czy ekspertki danej branży. Wystarczy jej stanowisko sekretarki. Alicji zależy na stałych godzinach pracy na pełen etat. Interesuje ją także praca w mediach. Jednak według niej to trudne, bo ponoć liczy się nazwisko. Tak naprawdę stara się być otwarta na każdą propozycję. Zarzeka się, że wszystkie dokładnie przemyśli. 

Co potrafi kobieta?

Zapytana o umiejętności deklaruje, że nigdy się nie spóźnia, kiedy jest coś ważnego do załatwienia.

- Umiem rozmawiać z ludźmi i jestem raczej lubiana. Bardzo chcę się nauczyć czegoś nowego. Mam w sobie dużo optymizmu i potrafię nim zarażać. Piszę, czytam, jakieś podstawowe liczenie, z komputerem też bym sobie poradziła. A co najważniejsze - ja naprawdę mam teraz chęci, żeby coś zmienić w swoim życiu. Jeśli dostanę dobrą pracę i płacę, wtedy na pewno to docenię. Dam z siebie wszystko. - dodaje. 

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiani piosenkarze skazani za zbiorowy gwałt. Wszystko nagrali i upublicznili

2. Krzysztof Jackowski miał wizję dot. Bożego Narodzenia. Polacy nie będą zadowoleni, zapowiada "nieciekawy", mroczny czas

Jeśli chodzi o przygotowanie CV, Alicja  chce napisać o nauce w technikum, w którym jednak nie udało jej się obronić tytułu zawodowego. W dodatkowych umiejętnościach wpisze obsługę komputera, podstawową znajomość angielskiego i plany na zrobienie prawa jazdy. Na pewno dołączy zdjęcie, bo jak twierdzi - wygląda na osobę godną zaufania.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przystawili mikrofon do ust 12-letniej Viki Gabor. Ujawniła całą prawdę o Roksanie Węgiel
  2. Nastolatek popełnił samobójstwo. Potem ojciec poszedł do szkoły i aż znieruchomiał, gdy dowiedział się przerażającej prawdy. 
  3. Cukrowe ciastka z domowym lukrem są lepsze nawet od pierników! Cudownie smakują i ozdobią choinkę, przepis jest prostszy niż myślisz
  4. Mało kto wiedział, że Jan Paweł II zawitał w nocnym klubie. Historia powala
  5. Następna dziura w zakazie handlu. Kolejna popularna sieć handlowa będzie sprzedawać w niedzielę

Źródło: Papilot

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News