85% Polaków nie ma pojęcia, że dostanie mniejsze wypłaty. PiS będzie miał problem

85% Polaków nie ma pojęcia, że dostanie mniejsze wypłaty. PiS będzie miał problem Źródło: Flickr/Kancelaria Premiera

Praca w najbliższym czasie będzie gorzej wynagradzana. Ta zmiana dotyczy wszystkich, którzy nie zrezygnują z Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Okazuje się, że 85% Polaków nie wie, co to jest.

Dla osób zapisanych w PPK praca będzie mniej opłacalna. Po zmianach w systemie emerytalnym związanych z przekształceniem OFE, zwiększą się składki odprowadzane przez pracowników i pracodawców. Jak wynika z sondażu IBRiS, znaczna większość Polaków nawet o tym nie wie.

Gorzej płatna praca, wyższe składki. 85% Polaków się tego nie spodziewa

IBRiS wykonało badanie, w którym miało sprawdzić opinię Polaków na temat PPK. Wyniki są zatrważające - okazuje się, że 85% badanych nie miało pojęcia, czym są Pracownicze Plany Kapitałowe, które obejmą aż 12 milionów obywateli. Zaskoczenie przyjść może dopiero wtedy, kiedy zobaczą paski z wypłatą.

To jednak nie koniec zaskakującego braku wiedzy. Okazuje się, że jedynie 6% zwolenników PiS z próby wiedziało o programie, który wprowadza premier Mateusz Morawiecki. Zatrważają również odpowiedzi na pytanie sondujące opinię o nowym programie emerytalnym. Negatywnie nastawionych jest 9,2% respondentów, pozytywnie 9,9%. 40,4% stwierdziło obojętność, a aż 40,5% stwierdziło, że nie ma zdania.

Jarosław Kaczyński nie chciał, żeby ludzie byli dobrze poinformowani o PPK

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak podaje "Fakt", istnieje teoria, że Jarosław Kaczyński nie chciał, aby ludzie dobrze wiedzieli o istnieniu PPK. Nikt nie lubi, kiedy dostaje niższą pensję, a to mogłoby wpłynąć na wynik w zbliżających się wyborach. Dlatego też informacje o podwyższeniu składek nie przebijały się skutecznie do opinii publicznej.

Dzisiaj grzeje: 1. Na jej kolanach siedziała roczna córeczka. Upiorny wypadek, serce gwiazdy TVN momentalnie zastygło ze strachu
2. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez jedną reformę rządu

W wyniku wprowadzenia PPK, osoby zapisane do programu otrzymają miesięcznie 2% brutto mniej - a z tego, co płaci pracodawca, zostanie odciągnięte dodatkowe 1,5%. W przypadkach wyższych zarobków kwota może być mniejsza nawet o kilkaset złotych. Ponadto, jeśli zleceniodawca płaci wyższe składki, będzie to oznaczało większą kwotę na PIT, więc i wyższy podatek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ewa Farna w rozpaczy. Do sieci wyciekły jej intymne zdjęcia z WULGARNYMI opisami. Fani gwiazdy przerażeni. Kto za tym stoi?
  2. Aleksandra Kwaśniewska unika tego tematu jak ognia. Prawda w końcu wyszła na jaw! Tego nikt się po niej nie spodziewał!
  3. Peugeot 308 już za 538 pln miesięcznie. Zapisz się na jazdy już dziś
  4. Gdy chora Marta Domagała usłyszała o przerzutach raka powaliło ją na kolana. Ale diagnoza córki przeraziła ją jeszcze bardziej
  5. Mama urodziła dziecko z nieprawdopodobnie długimi włosami. Gdy je zobaczycie, oczy wam wyjdą z orbit
  6. Wielka gwiazda serialu "Przyjaciółki" przyjęła ostatnie namaszczenie. O tym nie wiedział prawie nikt

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News